Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Novinky a médiá


Najvyššie ocenenie pre zdravotné sestry získalo päť sestier spoločnosti AGEL

20.5.2024

Aj tento rok si pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek si uctila prácu laureátok zo spoločnosti AGEL a udelila im to najvýnimočnejšie ocenenie Biele srdce na Republikovej úrovni v dvoch kategóriách, ktoré si prevzali 17. mája na slávnostnom galavečere v Senci.

Celý článok


Krompašská nemocnica zakúpila vankúše na dojčenie

14.3.2024

V Nemocnici AGEL Krompachy majú mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia k dispozícii pohodlné vankúše na dojčenie. Oddelenie sa aj takto snaží neustále zlepšovať poskytované služieb pre mamičky počas ich pobytu v pôrodnici. Špeciálne navrhnuté vankúše poskytujú podporu a pohodlie pri dojčení dieťaťa a umožňujú dojčiť vo viacerých polohách. Mamičky si vankúše môžu zapožičať počas pobytu v nadštandardných izbách u službukonajúcej sestry.

Celý článok


Chirurgické oddelenie krompašskej nemocnice vykonalo v minulom roku vyše 1 800 operácií

7.2.2024

Chirurgické oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy vykonalo v roku 2023 vyše 1 800 operácií. Najvyšší počet operačných zákrokov tvorili hernie (pruhy), a to až 11 % z celkového počtu. Chirurgická ambulancia vyšetrila 26 560 pacientov a oddelenie sa postaralo o 1 806 hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje za vlaňajšok 843 pôrodov. Štvrtý rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat.

10.1.2024

V Nemocnici AGEL Krompachy sa v roku 2023 pri 843 pôrodoch narodilo 847 bábätiek. Trendom posledných štyroch rokov je vyšší počet narodených chlapcov. Krompašská nemocnica eviduje v roku 2023 o 23 pôrodov viac ako v roku 2022. Počet predčasne narodených detí v minulom roku predstavuje z celkového počtu pôrodov 4 %. Nevšednými menami medzi novorodencami boli napríklad Jeremiáš, Allaz či Melek.

Celý článok


Krompašská nemocnica má ako jedna z prvý na Slovensku pôrodný gauč

15.12.2023

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy neustále vylepšuje služby a poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre svoje rodičky. Predvianočným darčekom pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je pôrodný gauč. Jeho investícia predstavovala 5 500 eur.

Celý článok


Humanitný koncert priniesol detskému oddeleniu krompašskej nemocnice viac ako 2 200 EUR

8.12.2023

Adventné obdobie v Krompachoch odštartovalo tradičným humanitárnym koncertom „Ozveny rodnej zeme“ v Kultúrnom dome. Organizátormi podujatia sú Humanitná spoločnosť „Humanita pre život“ Spišské Vlachy a Košické folklórne štúdio. Výťažok z 31. ročníka tohto podujatia vo výške viac ako 2 200 EUR poputuje detskému oddeleniu Nemocnice AGEL Krompachy. Účinkujúcimi v programe boli Jaroslav Dvorský, sólista Opery ŠD Košice či folklórny súbor Železiar z Košíc.

Celý článok


V krompašskej nemocnici platí zákaz návštev

26.10.2023

V účinnosťou od 26. 10. 2023 platí pre lôžkové oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy zákaz návštev. Súhlas s návštevou môže vo výnimočných situáciách udeliť primár oddelenia alebo službukonajúci lekár za dodržiavania hygienických podmienok – návleky na obuv, nosenie ochranného rúška alebo respirátora. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Vedenie oddelení nemocníc spišského klastra sa stretlo na veľkej gremiálnej porade

22.9.2023

V Nemocnici AGEL Levoča sa streli všetci vedúci pracovníci oddelení levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice. Účelom stretnutia bola účasť na školení pod vedením riaditeľa Spojenej akreditačnej komisie. Spojená akreditační komisia vznikla v roku 1998 a jej poslaním je trvalé zvyšovanie kvality a bezpečia zdravotnej starostlivosti, akreditácia zdravotníckych zariadení, poradenské činnosti a publikačné aktivity.

Celý článok


Krompašania darovali krv po prázdninovej prestávke

13.9.2023

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Po dvojmesačnej prestávke, ktorá bola počas letných prázdnin, darovali Krompašania 4500 ml krvi. Najbližší odber krvi bude realizovaný 9. októbra 2023 v čase 8:00 – 10:30 v pavilóne C, v priestoroch nemocničnej kaplnky.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má k dispozícii nový diagnostický prístroj

25.8.2023

Nový prístroj Bilirubínometer dokáže v priebehu niekoľkých sekúnd diagnostikovať novorodeneckú žltačku. Jeho výhodou nie je len rýchlosť výsledku, ale aj neinvazívny postup diagnostiky pri vyšetrovaní novorodencov.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje zvýšený počet „letných“ zranení

10.8.2023

Zdravotníci z Nemocnice AGEL Krompachy sa počas prázdnin stretávajú so zvýšeným počtom úrazov, ktoré súvisia s letnými aktivitami. U detí sú to najčastejšie zranenia spôsobené pádmi z bicykla, trampolíny či kolobežky. Dospelí prichádzajú so zraneniami a úrazmi zo spoločenských akcií. Chirurgická ambulancia eviduje aj menej časté zranenia.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: Krompašská nemocnica odštartovala individuálne poradenstvo pre rodičky

2.8.2023

Prvý augustový týždeň patrí dojčeniu. Svetový týždeň dojčenia je významná celosvetová iniciatíva zameraná na podporu dojčenia a osvetu o jeho výhodách pre zdravie matiek a detí. Tohtoročné podujatie zdôrazňuje dôležitosť podpory dojčenia pre zdravý vývoj a dlhodobú pohodu detí a ich matiek. Nemocnica AGEL Krompachy počas výnimočného týždňa odštartovala individuálne poradenstvo.

Celý článok


Čo si má do pôrodnice pribaliť budúca mamička?

28.7.2023

Budúce mamičky sa istotne chcú dobre pripraviť na svoju dlho očakávanú chvíľu. K tomu určite patrí aj výbava, ktorú by si mali so sebou priniesť, aby mali ony aj bábätko všetko, čo budú potrebovať. Nemocnica AGEL Krompachy si pre budúce rodičky pripravila zoznam potrebných vecí, ktoré by si mali pribaliť do pôrodnice.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých krompašskej nemocnice zorganizovalo pre seniorov olympiádu

17.7.2023

Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Krompachy pravidelne pripravuje pre svojich pacientov originálny program. Ergoterapia je účinnou metódou pomáhajúcou pacientom s rôznymi zdravotnými problémami. V dopoludňajších hodinách sa v spoločenskej miestnosti stretli dva tímy a zahrali sa na olympiádu. Personál podobnými aktivitami seniorom vytvára príjemné a socializačné prostredie, ktoré pozitívne vplývajú na zdravotný stav pacientov.

Celý článok


Čas liečby novorodeneckej žltačky v krompašskej nemocnici klesol o 50%

13.7.2023

S novorodeneckou žltačkou sa stretávajú aj zdravotníci v Nemocnici AGEL Krompachy. Je to bežné ochorenie bábätiek, ktoré nie je závažné a skríningom sa dá jednoducho diagnostikovať. Doba liečenia novorodeneckej žltačky sa vďaka novému prístrojovému vybaveniu znížila o polovicu. Nové prístrojové príslušenstvo a lampa zabezpečuje bábätkám so žltačkou modernú zdravotnú starostlivosť. Novorodeneckú žltačku spôsobuje vysoká koncentrácia bilirubínu v krvi. Čo to je?

Celý článok


„Prvý moment s dieťatkom bol očarujúci...“ Čerstvý otec Peter sa podelil o svoje dojmy z krompašskej pôrodnice

3.7.2023

Peter opisuje skúsenosť z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy. Čerstvý otec hovorí o pozitívnej skúsenosti, príjemných priestoroch a výbornej starostlivosti o rodičku a dieťatko. „Už pri vstupe ma privítala milá pani upratovačka, čo ma veľmi potešilo. Každou ďalšou návštevou som sa len presvedčil o správnom výbere pôrodníckeho zariadenia. Prostredie vždy čisté a personál pozitívne naladený,“ opisuje Peter Cibulka, otec malej Dorotky, ktorá sa narodila v krompašskej nemocnici. Je prítomnosť partnera v pôrodnici potrebná? Aký má na to názor?

Celý článok


Školáci sa učili zásady prvej pomoci

27.6.2023

Zdravotníčka z Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Miriama Nemčíková sa zúčastnila špeciálneho vyučujúceho dňa. Školákom prvého stupňa základnej školy vysvetľovala základné princípy prvej pomoci. Okrem zdravotníčky mali deti zo Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14 program aj s inými záchrannými zložkami. Čo všetko sa naučili o prvej pomoci?

Celý článok


Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi

22.6.2023

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi a medzi nimi bolo aj 6 prvodarcov. V lete mobilná odberová jednotka pozastavuje svoju činnosť, no od septembra budú odbery opäť realizované.

Celý článok


Krompašská nemocnica pokračuje vo vzdelávaní lekárov. Intenzita pôrodných bolestí závisí od celkového nastavenia rodičky

16.6.2023

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne organizuje lokálne odborné semináre pre lekárov. Permanentné vzdelávanie je v oblasti medicíny nesmierne dôležité. S príchodom neočakávanej pandémie koronavírusu sa vzdelávacia činnosť krompašskej nemocnice na istý čas zastavila. Dnes už je vzdelávanie opäť obnovené. Druhý odborný seminár sa konal pod záštitou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Celý článok


V nadštandardnej pôrodnej sále krompašskej nemocnice je k dispozícii ďalšia novinka

9.6.2023

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má pre rodičky k dispozícii ďalšiu novinku. Je ňou vaňa, ktorá sa nachádza v priestoroch nadštandardnej pôrodnej sály. Miestnosť je vybavená vlastným sociálnym zariadením a mnohými užitočnými pomôckami pre pohodlie rodičiek. Inovatívna súčasť poskytuje nové možnosti rodičkám z blízkeho okolia aj vzdialenejších miest.

Celý článok


Vedenie nemocníc spišského klastra upevňuje spoluprácu a posilňuje zdravotnú starostlivosť

5.6.2023

Vedenie Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, usporiadalo dôležité stretnutie s vedúcimi pracovníkmi internistických oddelení jednotlivých nemocníc. Cieľom tohto stretnutia bolo dosiahnuť dohodu o spolupráci medzi jednotlivými zariadeniami, ktorá podporí zefektívnenie zdravotnej starostlivosti pacientov interného oddelenia a oddelenia dlhodobo chorých.

Celý článok


Zamestnanci krompašskej, levočskej a kežmarskej nemocnice majú veľké srdcia. V máji spravili Vianoce tým, ktorí to potrebujú

23.5.2023

Zamestnanci Nemocnice AGEL Krompachy, Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, majú veľké srdcia a obrovskú dávku empatie. Zapojili sa do zbierky potravín a hygienických potrieb pre Dom Charitas Sv. Jozefa Spišská Nová Ves, zariadenie pre týrané matky a deti v núdzi. Spoločnými silami vyzbierali desiatky kilogramov užitočných vecí, ktoré ľuďom v zariadení pomôžu. Iniciatívu projektu zastrešila NADÁCIA AGEL.

Celý článok


V krompašskej nemocnici zrealizovali pôrod s asistenciou matky počas sekcie

15.5.2023

V Nemocnici AGEL Krompachy bol zrealizovaný pôrod sekciou (cisárskym rezom), v ktorom zohrávala dôležitú úlohu asistencia matky. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Svetlany Lukáčovej, MPH, realizuje pôrody podľa predstáv a požiadaviek rodičiek. V prípade pani Slávky išlo o plánovanú sekciu, na konci ktorej si z bruška dieťatko vybrala sama. Pani Slávka, trojnásobná mamička z Košíc, sa o zážitku zo svojho tretieho pôrodu podelila v rozhovore.

Celý článok


V krompašskej nemocnici pracujú celý profesijný život a ich práca je pre ne poslaním

12.5.2023

Sestry Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Monika Nehrerová a Terézia Šusterová majú okrem sesterského povolania spoločné aj to, že od začiatku výkonu svojho povolania pôsobia v krompašskej nemocnici. Terézii prirástla chirurgia k srdcu a Monike sa otvoril svet na chirurgických operačných sálach. Terézia pracuje na chirurgickom oddelení už viac ako 40 rokov a Monika napriek zdravotným komplikáciám ostala pôsobiť v zdravotníctve, dnes už ako vedúca sestra novootvoreného oddelenia dlhodobo chorých krompašskej nemocnice.

Celý článok


Krompašská nemocnica má dva nové pľúcne ventilátory

28.4.2023

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy má vďaka finančným prostriedkom z eurofondov dva nové pľúcne ventilátory v hodnote 42 000 EUR. Pľúcny ventilátor je zdravotnícky prístroj, ktorý sa používa na podporu dýchania u pacientov, ktorí majú ťažkosti s dýchaním, alebo ktorí nie sú schopní dýchať samostatne.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých krompašskej nemocnice má 20 nových polohovateľných lôžok

17.4.2023

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Krompachy má 20 nových polohovateľných lôžok a 20 prenosných stolíkov. Personálu uľahčujú manipuláciu a pacientom prinášajú väčší komfort. Zlepšovanie možností poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre nemocnicu dôležitým faktorom.

Celý článok


Pacienti oddelenia dlhodobo chorých krompašskej nemocnice sa liečia aj ergoterapiou

5.4.2023

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Krompachy pripravuje pre svojich pacientov nevšedný program. Ergoterapia pomáha pacientom s rôznymi zdravotnými problémami. V dopoludňajších hodinách sa niektorí pacienti v spoločenskej miestnosti venujú pestrým aktivitám. Jednou z posledných bolo maľovanie veľkonočných vajíčok.

Celý článok


Pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia majú k dispozícii desiatový vozíček

4.4.2023

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy vylepšuje svojim pacientkam služby. Ďalšou novinkou oddelenia je desiatový vozíček, ktorý je k dispozícii pre pacientky každý deň v čase 10.00 hod. až 10.30 hod. Obsahom vozíka sú jogurty, ovocie, cereálie, croissanty či iné pochúťky.

Celý článok


Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení krompašskej nemocnice sú rodičkám k dispozícii masérky

23.3.2023

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má pre rodičky novinku. V uplynulých týždňoch bola prijatá posila tímu, ktorá na požiadanie rodičiek zabezpečuje masáže. Masérsku službu môžu využiť pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod. Ohlasy sú pozitívne a budúce i čerstvé matky túto novinku vítajú.

Celý článok


Zdravotníci krompašskej nemocnice absolvujú študijný program neodkladnej podpory životných funkcií

16.3.2023

Permanentné vzdelávanie je pre oblasť zdravotníctva nevyhnutnou súčasťou. Všetci zdravotníci z Nemocnice AGEL Krompachy postupne absolvujú 8-hodinový študijný program pre zdravotnícky personál, ktorý sa bude týkať neodkladnej podpory životných funkcií. Pozostáva z teoretickej a praktickej časti, kedy si môžu svoje zručnosti a vedomosti precvičiť aj na tréningových figurínach.

Celý článok


Levočská nemocnica privítala návštevu z ministerstva zdravotníctva

14.3.2023

Nemocnica AGEL Levoča privítala 13. marca 2023 trojčlennú návštevu z Ministerstva zdravotníctva SR, a to zástupcov z Inštitútu zdravotných analýz, analytického a poradného útvaru. Hlavným cieľom stretnutia s vedením nemocníc spišského klastra a medicínskeho vedenia AGEL SK bolo rokovanie ohľadom optimalizácie siete nemocníc a riešenie žiadaných doplnkových programov druhej úrovne.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice už rok úspešne pôsobí v novom pavilóne. Rodičky sú mimoriadne spokojné

10.3.2023

Nemocnica AGEL Krompachy pred rokom slávnostne otvorila plne zrekonštruovaný pavilón gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Mamičkám z blízkeho aj širokého okolia oddelenie ponúka nadštandardný komfort, najmodernejšie medicínske technické vybavenie a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Mamičky majú možnosť výberu pôrodníka aj pôrodnej asistentky.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila nové oddelenie

7.3.2023

Nemocnica AGEL Krompachy od konca minulého roka prevádzkuje nové oddelenie dlhodobo chorých. Oddelenie sa stalo súčasťou nemocnice a poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom blízkeho aj širšieho okolia. Kompletne zrekonštruované oddelenie má kapacitu 20 lôžok v prevažne dvojposteľových izbách s novým vybavením.

Celý článok


Krompašská nemocnica pozastavuje prevádzku vakcinačného centra

22.2.2023

Nemocnica AGEL Krompachy od 1. marca 2023 pozastavuje prevádzku vakcinačného centra. Pozastavenie činnosti prevádzky bude trvať do odvolania. V prípade zmeny epidemiologickej situácie bude rozhodnutie bezodkladne prehodnotené.

Celý článok


Gastroenterologická ambulancia krompašskej nemocnice má nový prístroj

21.2.2023

Nemocnica AGEL Krompachy má v gastroenterologickej ambulancii novinku. Nová gastroskopická veža personálu zjednodušuje a zefektívňuje prácu. Pacientom tak moderné zariadenie s vyspelejšími technickými parametrami prináša vďaka personálu lepšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Ambulancia ordinuje počas celého týždňa. V štvrtky a pondelky je dostupná len pre akútne stavy.

Celý článok


Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve na UPJŠ v Košiciach sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

13.2.2023

Na „Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve,“ ktorú organizovala LF UPJŠ v Košiciach v spolupráci do SMMK a UNIPOC sa zúčastnili aj zástupcovia nemocníc spišského klastra a Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Študentom lekárskej fakulty boli odprezentované možnosti uplatnenia sa v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice vítajú záujem mladých lekárov a pred nástupom ponúkajú štipendijný program či zmluvu do pracovného pomeru už v máji.

Celý článok


Interné oddelenie na týždeň vymenila za mrazivé pracovisko

10.2.2023

Vedúca sestra interného oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy sa ako zdravotnícky dozor zúčastnila päťdňového lyžiarskeho výcviku v Tatranskej Lomnici. Študenti a pedagógovia Strednej odbornej školy technickej v Prešove riešili len drobné zdravotné problémy. Aká je najlepšia prevencia voči úrazom na svahu?

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa otvára bufet

31.1.2023

Nemocnica AGEK Krompachy bude mať pre svojich pacientov a zamestnancov od 1. februára 2023 k dispozícii bufet v nových priestoroch. Bufet sa nachádza v zadnej časti pavilónu D a bude k dispozícii v pondelok až piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má vďaka NADÁCII AGEL nové vybavenie v hodnote 600 eur

25.1.2023

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy si vďaka NADÁCII AGEL zabezpečilo nové vybavenie v hodnote 600 eur. Vďaka finančnému príspevku bola zakúpená lampa k počítaču, vyhrievacia poduška pod novorodenca a ďalšie užitočné pomôcky k zlepšeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti a zútulneniu prostredia oddelenia.

Celý článok


Na detskom oddelení krompašskej nemocnice majú nový nábytok

18.1.2023

Denná miestnosť na detskom oddelení Nemocnice AGEL Krompachy má nové vybavenie. Z finančného príspevku a výťažku kultúrno-folklórneho podujatia „Ozveny rodnej zeme“ sa vďaka humanitnej spoločnosti „Humanita pre život“ v minulom roku vyzbieralo takmer 1500 eur. Tie poputovali na nové vybavenie detského oddelenia.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje za minulý rok 820 pôrodov. Rozdiel medzi najľahším a najťažším bábätkom bol takmer 4 kilogramy

10.1.2023

V Nemocnici AGEL Krompachy sa v roku 2022 pri 820 pôrodoch narodilo 827 bábätiek. Tak, ako v roku 2021, aj v roku 2022 bolo narodených viac chlapcov ako dievčat. Rozdiel medzi najľahším a najťažším novorodencom bol 3900 gramov. Medzi najmladšou a najstaršou rodičkou bol 30-ročný vekový rozdiel. Napriek prevádzkovej prestávke v mesiaci február bol počet narodených detí vyšší ako v roku 2021.

Celý článok


Krompašská nemocnica má novú rampu a časť oplotenia

9.1.2023

Nemocnica AGEK Krompachy investovala do časti oplotenia a novej rampy. Rekonštrukcia oplotenia v tejto časti bola nevyhnutá najmä kvôli bezpečnosti okoloidúcich pacientov a zamestnancov nemocnice. Nová rampa má viditeľné LED osvetlenie a fotobunku evidujúcu prítomnosť vozidla. Celková investícia týchto zariadení bola približne 16 500 eur.

Celý článok


Prvým bábätkom narodeným v novom roku bola v krompašskej nemocnici malá Melissa

4.1.2023

V Nemocnici AGEL Krompachy sa ako prvé dieťatko v roku 2023 narodila malá Melissa. Dievčatko prišlo na svet 1. januára o 8.05 hod. Vedenie nemocnice si pre ňu a jej mamičku pripravilo pozornosť v podobe darčekového balíčka s rôznymi užitočnými drobnosťami. „Melissa je prvým dieťatkom narodeným v našej nemocnici v roku 2023. Narodila sa 1. januára o 8.05 hod. Na tento svet prišla s mierami 3200 gramov a 51 centimetrov,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia, Mgr. Klaudia Tatarková. „Prvé dieťatko narodené v naše nemocnici v tomto roku prišlo na svet sekciou, obe sú s mamičkou v poriadku a koncom týždňa budú prepustené domov. Želáme im mnoho zdravia a krásnych spoločných okamihov,“ dodáva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Bc. Klára Sedláčková.

Celý článok


Šikovné žienky podarovali novorodeneckému oddeleniu krompašskej nemocnice vianočný darček

27.12.2022

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy obdarovali šikovné žienky, ktoré spojili svoje háčkovacie zručnosti. Na oddelenie priniesli množstvo háčkovaných chobotničiek, papučiek a čiapočiek, ktoré budú určené pre potreby novonarodených bábätiek. Iniciátorkou projektu je Jana Šlacká, ktorá chcela efektívne využiť zvyšky priadze a vlny. Háčkované chobotničky majú pre bábätká pozitívne účinky.

Celý článok


Neurologická ambulancia krompašskej nemocnice sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch

2.12.2022

Neurologická ambulancia Nemocnice AGEL Krompachy je v prevádzke už viac ako rok. Za toto obdobie v nej bolo viac ako 1000 návštev pacientov. Ordinačné hodiny pre pacientov sú dvakrát do týždňa a v súčasnosti sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch s moderným vybavením. Ambulancia bola spustená za účelom zlepšovania poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozširovania možností špecializovaných vyšetrení.

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Krompašská nemocnica dostala nové monitory dychu pre novorodencov

22.11.2022

Nadácia Križovatka obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy monitormi dychu pre bábätká. Päť nových monitorov poslúži na monitorovanie dychu novorodenca. Vďaka nim sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Oddelenie ponúka mamičkám monitory aj na prenájom. Ako monitor dychu funguje?

Celý článok


Cukrovkou trpí v súčasnosti približne 10 % populácie. Príznaky ochorenia môžu byť veľmi mierne alebo žiadne

14.11.2022

Lekár diabetologickej ambulancie Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Juraj Gmitrov, PhD., približuje ochorenie, ktoré v súčasnosti postihuje 10 % populácie. Cukrovka, teda diabetes mellitus, je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii je 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Oddelenie rádiodiagnostiky krompašskej nemocnice vyšetrilo v tomto roku takmer 20 000 pacientov

7.11.2022

Nemocnica AGEL Krompachy si ôsmeho novembra pripomína Svetový deň rádiológie. Oddelenie rádiodiagnostiky je neoddeliteľnou súčasťou nemocnice pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Je rozdelené na tri pracoviská, a to CT, USG a RTG, na ktorých bolo v tomto roku doposiaľ ošetrených už 19 851 pacientov. Zdravotníci sa na pracovisku stretávajú aj s rôznymi kurióznymi prípadmi. Jedným z nich bola aj zaseknutá batéria v pažeráku 12-ročného dieťaťa.

Celý článok


Krompašania darovali najvzácnejšiu tekutinu. Levočská nemocnica opäť sprevádzkovala mobilnú odberovú jednotku

19.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča opäť spustila do prevádzky mobilnú odberovú jednotku na odber krvi. V priestoroch Nemocnice AGEL Krompachy sa po dlhšej prestávke realizoval 17. októbra 2022 odber krvi. Odberné miesto sa nachádza v priestoroch vakcinačného centra. Krompašania darovali celkom 11,2 litrov krvi. Ďalší odber najvzácnejšej tekutiny je plánový 14. novembra 2022.

Celý článok


Vďaka „Humanite pre život“ získa detské oddelenie krompašskej nemocnice takmer 1500 eur

11.10.2022

Druhú októbrovú nedeľu sa v Kultúrnom dome mesta Krompachy konal koncert „Ozveny rodnej zeme“. Výťažok z kultúrno-folklórneho podujatia poputuje detskému oddeleniu Nemocnice AGEL Krompachy. Organizátormi podujatia je humanitná spoločnosť „Humanita pre život“ Spišské Vlachy a Košické folklórne štúdio. Výťažok jubilejného 30. ročníka tohto podujatia bol takmer 1500 eur. Účinkujúcimi v programe boli folklórne súbory s Krompách, Margecian, Kojšova, Očovej a Košíc.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nový USG prístroj

22.9.2022

Nemocnica AGEL Krompachy zvyšuje kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Novinkou je USG prístroj na novorodeneckom oddelení. Moderná technika v hodnote vyše 27 000 € slúži na prvotné vyšetrenie a diagnostiku novorodencov. Súčasťou prístroja je lineárna sonda, konvexná sonda, vozík a termotlačiareň.

Celý článok


Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká a dokáže zachrániť život

16.9.2022

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú činnosť Nemocnice AGEL Krompachy, PhDr. Lenka Gajdošová, PhD., približuje základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca musí vedieť zhodnotiť situáciu a dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


„Liečba sepsy je náš každodenný chlebíček,“ vraví primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny krompašskej nemocnice

13.9.2022

Dnešok, 13. september, poznáme aj ako Svetový deň sepsy. Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Adriana Dzugasová, v rozhovore približuje zásadné príznaky a prevenciu voči tomuto ochoreniu. Na oddelení sa s týmto život ohrozujúcim ochorením zdravotníci stretávajú pomerne často. Sepsa postretne až 10 % všetkých kriticky chorých hospitalizovaných pacientov. Kto patrí k ohrozeným a ako sa dá ochoreniu predísť?

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nové postieľky a nábytok

12.9.2022

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL nové mobilné postieľky pre novonarodené bábätká. Ide o dve postieľky s kolieskami, ktoré sú praktické kvôli dobrej manipulácii. Personálu tak zjednodušia prácu.

Celý článok


Počas siedmich mesiacov sa v krompašskej nemocnici narodilo 449 bábätiek

10.8.2022

V Nemocnici AGEL Krompachy prišlo na svet v priebehu siedmich mesiacov 449 bábätiek. Len o malý kúsok vedie počet narodených dievčat. Napriek mesačnej prestávke vo februári, počas ktorej sa gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sťahovali, privítali na svet 227 dievčat a 222 chlapcov. Aké nezvyčajné mená novorodenci dostali?

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice má nové detské postieľky

20.7.2022

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má nové detské postieľky. Priestranné postieľky s prebaľovacím pultom sú umiestnené v nadštandardných izbách. Mamičky tak môžu prvé okamihy so svojimi ratolesťami pohodlne tráviť v ich bezprostrednej blízkosti.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


Detské oddelenie krompašskej nemocnice navštívili klauni

11.7.2022

Nemocnica AGEL Krompachy sa potešila netradičnej návšteve. Po dlhšom čase na Detské oddelenie krompašskej nemocnice opäť zavítali Clownodoctros z organizácie Červený nos. Priniesli so sebou zábavu, smiech a dobrou náladou navodili príjemnú atmosféru nielen malým pacientom, ale aj personálu oddelenia.

Celý článok


„Niekedy sme si pripadali ako čarodejnice.“ Kvetka pracuje v krompašskom laboratóriu 40 rokov, má zaujímavé koníčky a aktívny život

16.6.2022

Kvetoslava Ďorková, rodáčka z Krompách, pracuje v Nemocnici AGEL Krompachy. Veselá a energická laborantka začala v laboratóriu krompašskej nemocnice pracovať hneď po strednej škole a pracovisko nevymenila celých 40 rokov. O zmene by uvažovala jedine v tom prípade, keby mohla byť na potulkách prírodou.

Celý článok


Interné oddelenie krompašskej nemocnice je presťahované

24.5.2022

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy malo v posledných týždňoch náročnú úlohu. Počas plnej prevádzky sa realizovalo jeho sťahovanie. Zrekonštruované priestory pavilónu, ktorý sa nachádza oproti administratívnej budove, bude pacientom poskytovať vyšší komfort. Sťahovanie sa dotklo aj internej ambulancie, ktorá sa nachádza na prízemí pavilónu E. Bývalé priestory však neostanú prázdne a nemocnica plánuje zriadenie nového oddelenia.

Celý článok


Justína a Oľga pracujú v krompašskej nemocnici ako sestry niekoľko desaťročí. Ako si spomínajú na svoje začiatky?

17.5.2022

Ani v Nemocnici AGEL Krompachy nechýbajú sestry, ktoré sú verné svojmu povolaniu úctyhodnú dobu. Justína pracuje v pneumologickej ambulancii od roku 1976. K tomuto povolaniu ju však v študentských časoch priviedla náhoda. Naopak, Oľga si svojím povolaním splnila detský sen. Ako si spomínajú na svoje začiatky či najťažšie chvíle?

Celý článok


Krompašská nemocnica povoľuje návštevy

25.4.2022

Nemocnica AGEL Krompachy povoľuje návštevy lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na oddelenie COVID-19.

Celý článok


Krompašskú nemocnicu navštívili študentky Prešovskej univerzity v Prešove

22.4.2022

Študentky pôrodnej asistencie navštívili Nemocnicu AGEL Krompachy. Budúce pôrodné asistentky a študentky Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity prišli navštíviť priestory potenciálneho pracovného pôsobenia. Krompašská nemocnica ponúka študentkám brigádnickú prax a absolventky odboru pôrodnej asistencie víta s otvorenou náručou.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Zamestnanci krompašskej nemocnice sa už postupne vracajú do práce Pozitivita PCR testovania však predstavuje viac ako 64%

29.3.2022

Nemocnica AGEL Krompachy sa na troch oddeleniach stará o 18 covid pozitívnych pacientov. Z toho dve pacientky sú na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a jeden pacient na UPV. Pozitivita PCR testovania sa aj naďalej udržiava na vysokej úrovni, a to viac ako 64%. Nemocnica eviduje pre pozitivitu výpadok už len 7 zamestnancov. Záujem o očkovanie naďalej klesá.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v krompašskej nemocnici

15.3.2022

Nemocnica AGEL Krompachy ruší od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Pre budúce mamičky je pripravených 38 lôžok vrátane 11 nadštandardných

4.3.2022

Nemocnica AGEL Krompachy dnes slávnostne otvorila úplne nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Budúcim mamičkám prináša vynovené priestory s najmodernejším vybavením a medicínskou technikou. Projekt bol spolufinancovaný z eurofondov. Nové oddelenie od marca prijalo aj prvé rodičky a narodili sa tu už aj prvé bábätká.

Celý článok


Kežmarská a krompašská nemocnica evidujú rapídny pokles záujmu o očkovanie

21.2.2022

Boj s výpadkom personálu výrazne pretrváva aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnici AGEL Krompachy. Obe nemocnice evidujú neustály pokles záujmu o očkovanie. Vo vakcinačných centrách oboch nemocníc sa minulý týždeň podalo len 8 dávok vakcín prvej dávky. Pozitivita PCR testov v mobilných odberových miestach je rôzna. V Kežmarku evidujú pokles o 0,57%. Naopak, Krompachy hlásia zvýšenie pozitivita PCR testov až o 13,4%.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


Prevádzka Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia krompašskej nemocnice bude vo februári 2022 prerušená Bude sa sťahovať do nových, moderných priestorov

25.1.2022

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy bude mať vo februári 2022 prevádzkovo-technickú prestávku. Od 4. februára 2022 bude prevádzka GPO do konca mesiaca prerušená. Dôvodom je sťahovanie oddelenia do nových, kompletne zrekonštruovaných priestorov. Posledný príjem pacientky na hospitalizáciu bude v doterajších priestoroch 31. januára 2022.

Celý článok


Počet laboratórnych vyšetrení sa v krompašskej nemocnici vlani výrazne zvýšil. Môže za to pandémia koronavírusu

12.1.2022

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou ťažký pandemický rok, a to v každom smere. Nielen zdravotníci v prvej línii, ktorí poskytovali zdravotnú starostlivosť pacientom s covid-19 pracovali s plným nasadením a zo všetkých síl bojovali o ich životy, ale obrovský nápor mali aj laboranti, ktorí nie sú na očiach verejnosti, ale intenzívne pracovali pri rozbore rôznych vzoriek a testov.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

7.1.2022

Nemocnica AGEL Krompachy má pandemickú situáciu pod kontrolou a stabilizovanú. Pozitívne je, že pacientov mierne ubudlo, na prílišný optimizmus však nie je zatiaľ dôvod, všetci čakajú, čo prinesie nová mutácia koronavírusu Omikron. Naďalej zostáva najspoľahlivejším spôsobom boja proti covid-19 očkovanie, nemocnica stále poskytuje možnosť vakcinácie a v prevádzke je aj mobilné odberové miesto kvôli testovaniu.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo 771 bábätiek. Napriek pandémii nemocnica zaznamenala nárast pôrodov

5.1.2022

Mimoriadne úspešný rok zaznamenala pôrodnica v Nemocnici AGEL Krompachy. V roku 2021 sa na tunajšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení prihlásilo na svet 771 bábätiek, z toho 12 krát sa narodili dvojičky. Oproti roku 2020 bol zaznamenaný nárast pôrodov, keďže v roku 2020 to bolo 626 bábätiek.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici sa postupne zlepšuje Nový rok strávi v nemocnici približne 70 pacientov

29.12.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zvládla tohtoročné neštandardné vianočné dni bez problémov, aj keď sa musela vysporiadať už druhý rok po sebe s pandémiou koronavírusu. Pozitívne je, že počet pacientov s koronavírusom postupne klesá, aj keď je otázne, aký bude ďalší vývoj kvôli mutácii omikron. Počas Vianoc sa v nemocnici narodilo 12 bábätiek. Silvester a Nový rok strávi v nemocnici približne sedem desiatok pacientov.

Celý článok


Krompašská nemocnica zmodernizovala prístrojové vybavenie očnej ambulancie

23.12.2021

Nemocnica AGEL Krompachy má aj takto pred Vianocami v rámci zvyšovania kvality poskytovaných zdravotníckych služieb pre pacientov očnej ambulancie novinku. Aby vybavenie oddelenia bolo modernejšie a komplexnejšie, zakúpila nový počítačový perimeter a bezkontaktný tonometer.

Celý článok


Krompašská nemocnica má nové dovybavenie CT pracoviska

15.12.2021

Nemocnica AGEL Krompachy má v rámci zvyšovania kvality svojich zdravotníckych služieb pre pacientov novinku. V uplynulé dni tam bolo dovybavené CT pracovisko doplnkovým zariadením. Jeho výsledkom bude CT obraz s detailným vyobrazením s možnosťou úpravy snímok, čo umožní presnejšiu diagnostiku.

Celý článok


Krompašská nemocnica má novú kyslíkovú stanicu. Inštalovali ju v rekordnom čase a zásobovať kyslíkom bude najmä pacientov s covidom

7.12.2021

Pandémia koronavírusu v rámci zdravotníckych zariadení priniesla nový fenomén. Väčšina zdravotníckych zariadení kvôli výrazne vyššej spotrebe kyslíka renovovala a rozširovala svoje kyslíkové kapacity a rozvody kyslíka. Nemocnica AGEL Krompachy sa môže pochváliť, že zásobovanie kyslíkovými bombami už o pár dní prevezme nová moderná kyslíková stanica.

Celý článok


Krompašská nemocnica obmedzuje plánované operácie Zostáva len urgentná medicína a liečba covidových pacientov

25.11.2021

Nemocnica AGEL Krompachy od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny.

Celý článok


Cukrovka je pandémiou 21. storočia, trpí ňou asi 10% populácie

12.11.2021

Cukrovka, teda diabetes mellitus, je ochorenie rozmanitého pôvodu, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie glukózy v krvi s poruchou látkovej premeny cukrov, tukov a bielkovín. Je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii je 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Krompašská nemocnica sa stará o 12 covidových pacientov

10.11.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda, počet hospitalizovaných covid pozitívnych pacientov je k dnešnému dňu 12 . Nemocnica je v 3. fáze reprofilizácie v zmysle pokynov ministerstva zdravotníctva, pokračuje v očkovaní záujemcov a to už aj treťou dávkou vakcíny a aj v testovaní antigénovými či RT-PCR testami.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila neurologickú ambulanciu

5.11.2021

Nemocnica AGEL Krompachy v rámci zvyšovania kvality svojich služieb pre pacientov rozširuje od novembra ponuku špecializovanej ambulantnej starostlivosti o úplne novú neurologickú ambulanciu.

Celý článok


Psoriáza častejšie postihuje ženy, avšak ťažší priebeh majú práve muži

29.10.2021

Jedným z najčastejších kožných ochorení, ktoré privedú pacienta k dermatológovi, je psoriáza. Od roku 2004 je 29. október Svetovým dňom psoriázy, preto sme sa pýtali na vznik, priebeh a liečbu tohto nepríjemného ochorenia.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

26.10.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda, počet hospitalizovaných pacientov neprekročil hranicu desať. Nemocnica je v 3. fáze reprofilizácie v zmysle pokynov ministerstva zdravotníctva, pokračuje v očkovaní záujemcov, a to už aj treťou dávkou vakcíny a aj v testovaní antigénovými či RT-PCR testami.

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s 3. dávkou očkovania proti COVID-19

19.10.2021

Nemocnica AGEL Krompachy sa zaradila medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR začala s očkovaním treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Prvými zaočkovanými sú zdravotníci krompašskej nemocnice. Očkovať pre záujemcov z radov verejnosti sa bude dva dni v týždni, indikovaní imunokompromitovaní pacienti budú mať vyhradenú na očkovanie stredu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy bude vykonávať PCR testy na ochorenie COVID-19

13.10.2021

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne začne realizovať pre záujemcov testovanie RT-PCR testami. Vyjde tak v ústrety záujemcom, ktorí potrebujú testy zo zdravotných dôvodov, pri plánovaných hospitalizáciách, pre cesty do zahraničia.

Celý článok


Pacienti v krompašskej nemocnici dostali nové postele

7.10.2021

Nemocnica AGEL Krompachy neustále zvyšuje komfort pre svojich hospitalizovaných pacientov, čím zabezpečuje neustále zlepšovanie kvality zdravotnej starostlivosti. Ostatnou novinkou je aj zakúpenie nových postelí, ktoré pribudnú na štyri oddelenia nemocnice a to aj vrátane špeciálnych bariatrických pre pacientov s nadváhou.

Celý článok


„Online výučba a mobilné telefóny zhoršujú detský zrak,“ hovorí očná lekárka

23.9.2021

Používanie mobilných telefónov, tabletov či počítačov u detí sa počas pandémie ešte zvýšilo. Žiaci mali často výučbu online formou, a to má za následok ich postupné zhoršovanie zraku. Detskému zraku sa venujú aj v Oftalmologickej ambulancii Nemocnice AGEL Krompachy.

Celý článok


V ambulanciách krompašskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách

21.9.2021

Nemocnica AGEL Krompachy dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia COVID-19.

Celý článok


S príchodom jesene sú deti choré častejšie, odborník radí, ako sa tomu vyvarovať

16.9.2021

Jeseň je ročným obdobím, kedy nie sú výnimkou chladné rána a teplé dni. Zmena počasia môže vyvolať v organizme rôzne zdravotné problémy, veľmi často ide práve v týchto mesiacoch o prechladnutie.

Celý článok


Vďaka NADÁCII AGEL majú na krompašskom detskom oddelení dva nové prístroje

13.9.2021

Detské oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL dva nové prístroje, ktoré rozšíria možnosti kvalitnejšej diagnostiky a liečby najmenších pacientov a zároveň zvýšia štandard oddelenia. Detské oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy poskytuje zdravotnú starostlivosť detským pacientom zo spádovej oblasti 55 tisíc obyvateľov, každoročne hospitalizuje okolo tisíc detských pacientov.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci Aj laická pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Lekárka z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Zuzana Baluchová z Nemocnice AGEL Krompachy nám v rozhovore zhrnula zásady prvej pomoci, opísala aj situácie, kedy sama musela poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Krompašská nemocnica bola počas letných mesiacov plne vyťažená. Hospitalizovali takmer 1200 pacientov, celkovo bolo 142 pôrodov

6.9.2021

Nemocnica AGEL Krompachy bola počas tohtoročných dovolenkových mesiacov plne vyťažená. Hoci vďaka priaznivej pandemickej situácii nemali už žiadneho hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, naplno bežali plánované operácie, plné ruky práce mali na chirurgickej ambulancii, kde výrazne stúpol počet ambulantných pacientov. Nepretržite pokračovala aj vakcinácia proti koronavírusu.

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

24.8.2021

Nemocnica AGEL Krompachy testuje verejnosť antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od 28. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je krompašská nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Krompašská nemocnica je pripravená na tretiu vlnu pandémie. Od štvrtka začne testovať antigénovými testami za poplatok 5 eur

16.8.2021

Nemocnica AGEL Krompachy využila letné mesiace a priaznivú pandemickú situáciu na prípravu na prípadnú tretiu vlnu pandémie a tiež na dovolenky zdravotníkov, ktoré si v čase nasadenia v prvej línii počas prvej a druhej vlny nemohli vybrať. Od 19. augusta by nemocnica mala znovu spustiť antigénové testovanie pre verejnosť za poplatok 5 EUR.

Celý článok


Na ťažké jedlá v lete radšej zabudnite V krompašskej nemocnici denne pripravujú 12 druhov diét

6.8.2021

Stačí päť dôležitých bodov zdravej výživy, ktoré by počas leta bolo vhodné dodržiavať, aby sme sa cítili zdravo, veľmi dobre a mali sme dostatok energie na naše obľúbené aktivity. Obzvlášť to platí aj u ľudí, ktorí majú zdravotné problémy, resp. sa nečakane ocitli v nemocnici. O ich správnu stravu sa starajú diétne sestry v nemocniciach. Čo všetko je potrebné zvažovať a zaradiť do svojej zdravej výživy, prezradila vedúca diétna sestra Nemocnice AGEL Krompachy Marta Kontrošová.

Celý článok


Prvý augustový týždeň je Svetovým týždňom podpory dojčenia

5.8.2021

Prečo je dojčenie pre dieťa také dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Klaudia Tatarková.

Celý článok


Krompašská nemocnica má za sebou najťažší polrok v histórii. Hospitalizovala vyše 2500 pacientov, narodilo sa tu takmer 370 detí

13.7.2021

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou najťažší polrok vo svojej histórii. Prvé tri mesiace sa niesli v znamení opatrení, ktoré priniesla pandémia koronavírusu. Na jednej strane sa nemocnica musela prispôsobiť novým podmienkam – potrebou vyčleniť časť lôžkového fondu pre takýchto pacientov, na druhej strane aj so zvýšenou chorobnosťou personálu, ktorý sa o COVID pozitívnych pacientov staral. Vďaka obrovskému nasadeniu a obetavosti všetkých zamestnancov sa podarilo chod nemocnice udržať a do druhého polroka nemocnica vstupuje s ambíciou úplného návratu do normálu a s cieľom rozvíjať ďalšie rozvojové projekty.

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa za polroka narodilo takmer 370 detí Najčastejšími menami boli Michal a Nela

8.7.2021

Prvý polrok bol v Nemocnici AGEL Krompachy mimoriadne plodný. Napriek pandémii koronavírusu sa na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení narodilo 363 detí, pričom prevažovalo zastúpenie chlapcov. Až v ôsmich prípadoch priviedli mamičky na svet dvojčatá.

Celý článok


Krompašská nemocnica zaznamenala po zrušení pandemických opatrení nárast počtu úrazov

24.6.2021

Nemocnica AGEL Krompachy vďaka návratu do normálneho chodu po zrušení pandemických opatrení môže sústrediť svoju pozornosť na starostlivosť o bežných pacientov. Prioritou zostávajú plánované hospitalizácie a plánované zákroky, ktoré naplno zamestnávajú tamojších zdravotníkov. V posledných týždňoch však nemocnica zaznamenala novú skutočnosť a tou je výrazný nárast počtu úrazov.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Krompachoch zaznamenáva veľký záujem o očkovanie

16.6.2021

Nemocnica AGEL Krompachy je vakcinačným centrom na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR len od 25. mája. Už prvé dni potvrdili trend veľkého záujmu o očkovanie v tomto regióne. Do dnešného dňa v nemocnici zaočkovali 1500 registrovaných záujemcov. V oblasti s veľkým podielom marginalizovaných skupín je preočkovanie čo najväčšieho počtu ľudí dôležité pri eliminácii prípadne ďalšej vlny koronavírusu.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Krompachoch upravilo prevádzkovú dobu

31.5.2021

Nemocnica AGEL Krompachy za prvé štyri dni prevádzky svojho očkovacieho centra zaočkovala takmer 400 registrovaných záujemcov. Vakcinačné centrum funguje od 25.mája 2021 a očkuje sa vakcínou Pfizer/Biontech.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvára svoje vakcinačné centrum

24.5.2021

Nemocnica AGEL Krompachy dňom 25.05.2021 otvára v pavilóne C na prízemí nemocnice svoje vakcinačné centrum. Očkovať sa bude v pracovných dňoch od 7:30 hod. do 15:30 hod. Na očkovanie sa každý záujemca musí vopred registrovať prostredníctvom webovej stránky www.korona.gov.sk a až po pridelení termínu a času prostredníctvom sms sa môže dostaviť na očkovanie. Platí to aj pre osobu sprevádzajúcu seniora nad 70 rokov.

Celý článok


Krompašská nemocnica od pondelka povolí návštevy v nemocnici pri dodržaní stanovených podmienok

14.5.2021

Od pondelka, 17. mája, bude po dlhých mesiacoch zákazu opäť možné v Nemocnici AGEL Krompachy navštíviť svojich príbuzných. Každý z návštevníkov však musí splniť vopred stanovené podmienky. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nové usmernenie ministerstva zdravotníctva. Návštevy pacientov na covidovom oddelení zostávajú naďalej zakázané.

Celý článok


Krompašská nemocnica rozširuje prevádzku chirurgického oddelenia

30.4.2021

Nemocnica AGEL Krompachy od pondelka, 3. mája 2021 opätovne rozširuje činnosť oddelenia chirurgie. Umožnilo to výrazné zlepšenie pandemickej situácie. Oddelenie stihli aj vynoviť a je plne pripravené prijať ďalších pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy hlási zlepšenie pandemickej situácie. Pripravuje spustenie vakcinačného centra

26.4.2021

Nemocnica AGEL Krompachy, rovnako ako väčšina nemocníc, zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie a mierny pokles pacientov s koronavírusom. Po dlhom čase nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva nemocnica pripravuje spustenie očkovacieho centra priamo v areáli nemocnice.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

13.4.2021

Nemocnica AGEL Krompachy pandemickú situáciu zvláda, počet pacientov už niekoľko týždňov rapídne nerastie. Priaznivé sú čísla v počte covid pozitívnych zdravotníkov, ktoré sa pohybujú v jednotkách. Je to zrejme už výsledok očkovania. Na povolenie navštíviť svojich príbuzných v nemocnici si však ešte musíme počkať.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkej noci fungovať v štandardnom režime

31.3.2021

Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkonočných sviatkov fungovať v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenia a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberovom mieste bude skrátený.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici sa mierne zlepšila

22.3.2021

Nemocnica AGEL Krompachy patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré za posledné dni eviduje mierne zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Zdravotníci už rok bojujú s koronavírusom, obetavo poskytujú starostlivosť tak pacientom s koronavírusom, ale aj s inými diagnózami. Všetci veria, že pozitívny trend ustupovania covidu bude pokračovať.

Celý článok


Krompašská nemocnica si polepšila v hodnotení nemocníc poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera

18.3.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zaznamenala úspech v podobe skvelého 6. miesta spomedzi 44 všeobecných nemocníc v ankete zdravotnej poisťovne Dôvera. Dotazovaní boli jej poistenci, ktorí hodnotili spokojnosť s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v tej ktorej nemocnici z pohľadu pacienta. Oproti vlaňajšku si nemocnica polepšila o tri miesta.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

15.3.2021

Nemocnica AGEL Krompachy je stále v plnom nasadení čo sa týka aktuálnej pandemickej situácie. Zaťažkávajúcou skúškou sú pre nemocnicu najmä víkendy, kedy je privezených viac pacientov s covidom ako cez bežné dni v týždni. Pandémia v regióne zatiaľ nepoľavuje, nemocnica má kapacity pre covidových pacientov takmer naplnené.

Celý článok


Na bezplatné antigénové testovanie v Nemocnici AGEL Krompachy sa dá objednať na presný čas

2.3.2021

Nemocnica AGEL Krompachy od polovice februára prevádzkuje bezplatné mobilné odberové miesto na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. Novinkou je, že od 1. marca majú záujemcovia o testovanie možnosť sa objednať na presný čas, čo odstráni prípadné dlhšie čakacie doby.

Celý článok


Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

23.2.2021

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou prvý týždeň prevádzky bezplatného antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste. Celkovo otestovali vyše 400 záujemcov. Pandemická situácia je v nemocnici pod kontrolou, aj keď v posledných dňoch znovu stúpol počet pacientov s koronavírusom v regióne.

Celý článok


Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

15.2.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda. Vďaka opatreniam, ktoré nemocnica prijala sa darí zvládnuť starostlivosť o covid pozitívnych aj necovidových pacientov. Nemocnica získala od Ministerstva zdravotníctva SR súhlas na vytvorenie mobilného odberového miesta na bezplatné antigénové testovanie.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pre pacientov nové polohovateľné lôžka

11.2.2021

Nemocnica AGEL Krompachy aj v tejto neľahkej dobe pokračuje v plánovaných investíciách, ktoré prinášajú zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov. Poslednou novinkou, ktorú sa podarilo v týchto dňoch zrealizovať, sú nové elektrické polohovateľné lôžka, určené pre pacientov na covid oddelení.

Celý článok


Krompašská nemocnica prevzala 18 covid pozitívnych pacientov z Košíc. Výrazne tak pomáha s riešením covid pandémie v regióne

28.1.2021

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne a predovšetkým s veľkým počtom covid pozitívnych pacientov v okolitých nemocniciach. V rámci kooperácie nemocníc Košického samosprávneho kraja v súvislosti s opatreniami proti ochoreniu COVID-19 prevzala už 18 takýchto pacientov s ochorením COVID-19 a tým pomohla zvládnuť nápor prijímaných pacientov v Košiciach.

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

14.1.2021

Nemocnica AGEL Krompachy dnes začala s očkovaním svojich zamestnancov proti koronavírusu Covid-19. Prvým zaočkovaným zamestnancom bol primár chirurgického oddelenia MUDr. Rudolf Pustay, ďalšími zaočkovanými sú lekári, sestry, zdravotnícky personál, ktorí sa starajú o pacientov s koronavírusom.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici môže byť aj počas pandémie koronavírusu otec pri pôrode

8.1.2021

Nemocnica AGEL Krompachy je stále viac obľúbeným miestom, ktoré si budúce rodičky vyberajú ako miesto, kde privedú na svet svoje bábätká. Činnosť Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nie je nijakým spôsobom obmedzená ani počas pandémie koronavírusu, aj tu však platia prísne protiepidemiologické opatrenia. Tamojšia pôrodnica ako jedna z mála na Slovensku poskytuje možnosť oteckom, či iným sprevádzajúcim osobám po splnení vopred určených podmienok, byť pri pôrode.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo takmer 630 bábätiek

7.1.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas uplynulého roka sa tam narodilo 626 bábätiek.

Celý článok


Krompašská nemocnica výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne

5.1.2021

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha v rámci aktuálnej pandemickej situácie v regióne. Od 29. decembra 2020 navýšila kapacitu covidového oddelenia na 27 lôžok, ktorého súčasťou je aj oddelenie OAIM. To je celou svojou kapacitou 4 lôžok s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu vyhradené pre pacientov s ochorením COVID. Nemocnica naďalej poskytuje akútnu zdravotnú starostlivosť pre ostatných pacientov, hospitalizuje akútne stavy na internom, chirurgickom aj detskom oddelení, oddelenie gynekologicko-pôrodnícke tiež poskytuje svoje služby priebežne s výnimkou plánovaných operácií.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

1.12.2020

Nový moderný digitálny röntgenový systém pribudol do Nemocnice AGEL Krompachy, momentálne je v skúšobnej prevádzke. Táto novinka je prínosom nielen pre pacientov, ale aj pre zdravotnícky personál nemocnice.

Celý článok


Počas epidémie sa práca stala oveľa náročnejšou

11.11.2020

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v prvej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj zamestnanci Nemocnice AGEL Krompachy si zvýšené riziko nákazy uvedomujú denne.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Krompachy otestovali počas víkendu 448 ľudí

10.11.2020

Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o. sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tieto dni celkovo odobrali zdravotníci 448 vzoriek. Nemocnica AGEL Krompachy testovala pacientov, zamestnancov a ich rodinných príslušníkov antigénovými testami.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Krompachy otestovali počas víkendu 448 ľudí

10.11.2020

Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o. sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tieto dni celkovo odobrali zdravotníci 448 vzoriek. Nemocnica AGEL Krompachy testovala pacientov, zamestnancov a ich rodinných príslušníkov antigénovými testami.

Celý článok


V krompašskej nemocnici otestovali počas víkendu 433 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Krompachy sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 433 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste a okolitých obciach.

Celý článok


Krompašská nemocnica vynovila svoje interné oddelenie

20.10.2020

V Nemocnici AGEL Krompachy majú pre pacientov novinku. Po týždňovej prestávke sa dnes, 20. októbra, otvorilo interné lôžkové oddelenie, ktoré prešlo zmenami a ďalšie z nich sa chystajú.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Krompachy majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica prístroj dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


V krompašskej nemocnici dnes lekári oslavujú ,,svoj deň“

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Krompachy pracuje 44 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Krompašská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Krompachy takmer 370 plienok.

Celý článok


Námestníčka nemocnice zachránila na turistike mužovi život

11.9.2020

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Podobná situácia sa len pred troma mesiacmi stala Mgr. Marte Müllerovej, námestníčke pre úsek ošetrovateľstva v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Mladý lekár posilnil tím v krompašskej nemocnici

7.9.2020

Nemocnica AGEL Krompachy má novú posilu, a to absolventa medicíny na chirurgickom oddelení, MUDr. Olivera Čekaňáka. Výber svojho pracoviska si vďaka skvelému kolektívu, možnostiam profesijného rastu a modernému vybaveniu veľmi chváli.

Celý článok


Odborníci varujú pred možnými kolapsami z tepla

18.8.2020

Leto je typické vysokými horúčavami, ktoré na ľudský organizmus pôsobia nepriaznivo. Tropické teplá zasiahli v uplynulých týždňoch aj Slovensko a môžu spôsobiť aj vážnejšie zdravotné komplikácie. Točí sa nám hlava, dýchanie sa zrýchli a nezriedka dochádza aj k strate vedomia. V Nemocnici AGEL Krompachy s tým majú aj tento rok skúsenosti.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

14.8.2020

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Aj leto má svoje nástrahy, odborníci radia, ako sa im vyvarovať

30.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Odborníci z Nemocnice AGEL Krompachy radia, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Krompachy opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 300 bábätiek

21.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 303 bábätiek.

Celý článok


Personál sa zomkol a získal na sebavedomí, že vie zvládnuť aj ťažké situácie

16.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnica AGEL Krompachy, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Miroslavom Krausom.

Celý článok


V krompašskej nemocnici odliečili v prvom polroku viac ako 350 detských pacientov

15.7.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Krompachy je aj Detské oddelenie, ktoré má za sebou dlhú históriu a je súčasťou nemocnice od roku 1953. Je teda stabilnou a neodmysliteľnou súčasťou tohto zdravotníckeho zariadenia, na oddelení sa nachádza 25 lôžok pre všetky deti do 19 rokov. V minulom roku sa tu zdravotný personál postaral o 1100 pacientov, za prvý polrok tohto roku ich bolo viac ako 350. Zníženie počtu odliečených pacientov bolo podmienené opatreniami v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19, keď bola krompašská nemocnica v centre karanténnej oblasti.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

2.7.2020

Nemocnica AGEL Krompachy ukončila stavebnú rekonštrukciu priestorov rádiodiagnostického oddelenia, do ktorých sa inštaluje nový digitálny rӧntgenový prístroj, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov. Pacientom bude slúžiť od pondelka 13. júla 2020.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy majú nový CT prístroj

18.6.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, obnovila po výmene CT prístroja prevádzku tohto pracoviska v skúšobnom režime, počas neho sú v nemocnici schopní v nepretržitej prevádzke vykonávať väčšinu akútnych vyšetrení.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy pokračuje rekonštrukcia priestorov oddelenia gynekológie a pôrodníctva

8.6.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, pokračuje v modernizácii svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, práce sa začali vo februári tohto roka a epidemiologická situácia ich nespomalila. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Integrovaného regionálneho operačného programu na túto rekonštrukciu získala 3,71 milióna EUR. Stavba pod názvom ,,Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy spol. s r.o.“ by mala byť hotová v júni budúceho roka a nemocnica sa na financovaní bude podieľať 10%.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

5.6.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Na pigmentové znamienka dbajte aj pred letom

25.5.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, ponúka v kožnej ambulancii možnosť dať si vyšetriť a skontrolovať pigmentové znamienka. Preventívna starostlivosť je veľmi dôležitá nielen pred prichádzajúcim letným obdobím, ale o najväčší orgán ľudského tela, kožu, by sme sa mali starať celoročne.

Celý článok


Nemocnica Krompachy sa postupne vracia k bežnému režimu

20.5.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19, prijala v posledných dvoch mesiacoch množstvo opatrení. Tie zaisťovali bezpečnosť nielen zdravotníckeho personálu, ale aj pacientov. Po uvoľnení situácie sa režim nemocnice vracia postupne do normálu, niektoré opatrenia však aj napriek stúpajúcemu počtu pacientov zostávajú v platnosti.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy poďakovali sestrám a pôrodným asistentkám za ich obetavú a profesionálnu prácu

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Krompachy ich prácu ocenili dnes aj milým darčekom.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy budú mať nový CT prístroj

12.5.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala dnes, 12. mája, výmenu počítačového tomografu, teda CT prístroja. Táto novinka prinesie počas mája určité obmedzenia, avšak v konečnom dôsledku nový prístroj bude pre pacientov aj personál veľkým prínosom.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy začali opätovne realizovať plánované operácie

6.5.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od pondelka 4. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy strážia pacientov nové monitory

30.4.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, bola v predošlých dňoch dovybavená šiestimi kusmi pacientskych monitorov. Nové monitory strážia životné funkcie pacientov na chirurgickom, internom a detskom oddelení.

Celý článok


Nemocnica Krompachy otvorila nové priestory očnej ambulancie

29.4.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, uskutočnila tohto roku rekonštrukciu priestorov, ktoré mali slúžiť očnej ambulancii. Tá je v týchto dňoch už otvorená a pacientov vítame v pavilóne F.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch bude mať nový digitálny röntgen

26.3.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, začala včera (25. marca 2020) s rekonštrukciou priestorov na rádiodiagnostickom pracovisku. Nové priestory umožnia inštaláciu digitálneho röntgenového prístroja, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Nutričná terapeutka z krompašskej nemocnice vzdeláva aj žiakov

26.2.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, zvyšuje povedomie obyvateľov o zdravej výžive, jej prínose a o dôležitosti zdravej stravy v živote človeka nielen u pacientov, ale aj u detí. Nutričná terapeutka Nicol Danišová, ktorá pôsobí v tejto nemocnici, prednášala dnes žiakom druhého stupňa Základnej školy na Zemanskej ulici v Krompachoch.

Celý článok


Nemocnica Krompachy rekonštruuje nové priestory pre očnú ambulanciu

19.2.2020

V Nemocnici Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, sa v týchto dňoch realizuje rekonštrukcia priestorov, do ktorých sa presťahuje očná ambulancia. Tá bude po novom v pavilóne F, tieto priestory nemocnica otvorí začiatkom marca.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zrekonštruovala priestory pre dočasné gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnica začína s budovaním úplne novej gynekológie.

13.2.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, dnes slávnostne začala s modernizáciou svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za účasti podpredsedu predstavenstva AGEL SK Jána Slávika a primátorky mesta Krompachy Ivety Rušinovej. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Integrovaného regionálneho operačného programu na túto rekonštrukciu nemocnica získala 3,71 milióna EUR. Stavba pod názvom ,,Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy spol. s r.o.“ by mala byť hotová za 18 mesiacov a nemocnica sa na financovaní bude podieľať 10 %.

Celý článok


Nemocnica Krompachy kvôli veľkej rekonštrukcii sťahuje gynekológiu

6.2.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, pripravuje rozsiahlu komplexnú rekonštrukciu svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Nemocnica pripravila náhradné priestory, a preto je nutné celé oddelenie presťahovať do týchto náhradných priestorov. Aby sa všetko zrealizovalo rýchlo, efektívne a predovšetkým s ohľadom na bezpečnosť pacientiek, je nutné kvôli presťahovaniu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, uzavrieť ho na nevyhnutne krátky čas.

Celý článok


Nemocnica Krompachy investovala do nových okien

4.2.2020

V Nemocnici Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začali nový rok zavŕšením prvej rozsiahlej investície. Podarilo sa zrealizovať výmenu okien v pavilóne C. Budova interného oddelenia je poslednou časťou nemocnice, kde ešte boli staré drevené okná.

Celý článok


Nemocnica Krompachy má za sebou jeden z najúspešnejších rokov v celej histórii

24.1.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, má za sebou jeden z najúspešnejších rokov svojej činnosti. Na odborných ambulanciách nemocnice bolo ošetrených viac ako 60 000 pacientov, hospitalizovali vyše 6300 pacientov, historicky zaznamenali najvyšší počet pôrodov, najvyšší bol aj počet operácií na chirurgickom oddelení.

Celý článok


Nemocnica Krompachy sa pripravuje na rozsiahle investície

10.10.2019

Nemocnicu v Krompachoch, člena skupiny AGEL SK, čakajú výrazné zmeny. Pre zvýšenie kvality a komfortu poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa pripravuje rozsiahla rekonštrukcia jej gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktorá bude spolufinancovaná aj z prostriedkov Európskej únie. Rekonštrukcia sa bude realizovať za plného chodu nemocnice s tým, že celé oddelenie bude dočasne presťahované do náhradných priestorov.

Celý článok


V krompašskej nemocnici stráži každú detskú postieľku monitor dychu

22.5.2019

Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Krompachy, člen skupiny AGEL, dostalo zásluhou dlhoročnej spolupráce s Nadáciou Križovatka a projektu „Mamička dýcham" päť nových monitorov dychu. Zdravotnícke zariadenie v spolupráci s nadáciou zabezpečuje i požičiavanie monitorov dychu pri odchode dieťatka z pôrodnice do domáceho prostredia.

Celý článok


Deň sestier v Krompachoch

15.5.2019

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL pripravila pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier slávnostný seminár pre sestry a pôrodné asistentky, ktorý bol spojený s odovzdaním ocenenia Biele srdce.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie v Krompachoch dostalo háčkované chobotničky

24.8.2018

Bábätká na novorodeneckom oddelení v Krompachoch majú od augusta k dispozícii milé a neobvyklé hračky-háčkované chobotničky. Tie sú vyrobené zo 100% bavlny, vyplnené antialergickým dutým vláknom, čím je zabezpečená ich hygienická nezávadnosť.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zakúpila medicínsku techniku pre akútnych pacientov

24.7.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote 11-tisíc eur. Nový ventilátor na umelú pľúcnu ventiláciu je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov so zlyhávaním alebo zlyhaním respiračného systému.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zrekonštruovala operačné sály a rádiologické oddelenie

26.6.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zrekonštruovala operačné sály a rádiologické oddelenie. Vybudovanie operačných sál predstavuje investíciu vo výške viac ako 496 tisíc eur. Modernizácia rádiologického oddelenia si vyžiadala finančné prostriedky vo výške viac ako 86 tisíc eur. Nákup nového RTG prístroja vyšiel nemocnicu na takmer 118 tisíc eur. Celková suma, ktorá sa viaže k modernizácii krompašskej nemocnice predstavuje viac ako 700 tisíc eur. Ide o jeden z najväčších investičných projektov v Nemocnici Krompachy za obdobie posledných rokov.

Celý článok


Krompašskí zdravotníci si osvojujú vyššie právne vedomie

29.5.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou lekárskou komorou Košice, Subregionálnou lekárskou komorou Spišská Nová Ves, Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek usporiadala špecializované podujatie určené pre lekárov, sestry a pôrodné asistentky. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo viac ako 90 účastníkov z miestnej nemocnice, špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu nachádzajúcich sa v Krompachoch a blízkom okolí.

Celý článok


Životy najmenších detí zachraňuje nová medicínska technika

22.2.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou charitatívneho projektu, ktorého cieľom bolo podporiť slovenské pôrodnice. Spoločnosť Lidl v spolupráci s Nadáciou Pontis prispeli k tomu, že v Krompachoch majú opäť nové medicínske vybavenie.

Celý článok


Clowndoctors rozžiarili očká detským pacientom krompašskej nemocnice

22.11.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, včera, 21. novembra 2017, po druhý krát v tomto roku privítala na detskom oddelení klaunov z Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí svojim príchodom rozžiarili očká všetkým pacientom tohto oddelenia. Prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov priniesli na oddelenie radosť, smiech a dobrú náladu.

Celý článok


V krompašskej nemocnici operujú na novom operačnom stole

13.10.2017

Nemocnica Krompachy v snahe neustáleho skvalitňovania poskytovaných zdravotníckych služieb zakúpila pre chirurgickú operačnú sálu nový operačný stôl. Ide v poradí už o druhú investíciu v krátkej dobe, ktorá nasvedčuje o postupnej modernizácii nemocnice. Celková hodnota investície prestavuje 23 426 eur.

Celý článok


Krompašská nemocnica zakúpila nový USG prístroj za 47 000 tisíc

14.9.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zakúpila moderný ultrasonografický prístroj, ktorý slúži na lekársku diagnostiku na rádiologickom oddelení. Hodnota investície predstavuje 47 000 eur.

Celý článok


Najlepšia pôrodnica podľa hodnotenia mamičiek v Košickom kraji je v Nemocnici Krompachy

31.7.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, získala prestížne hodnotenie od mamičiek. Tie rozhodli, že najlepšia pôrodnica v Košickom kraji je v krompašskej nemocnici. Hovorí o tom posledné hodnotenie, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


Štvrtý ročník Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča v Krompachoch

26.6.2017

V sobotu 24. júna 2017 sa na štadióne FK POKROK SEZ Krompachy zišli kolegovia, funkcionári športového klubu a futbaloví priatelia, aby si v poradí už na 4. ročníku futbalového turnaja starších žiakov Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča pripomenuli tohto mimoriadneho človeka.

Celý článok


Zvolenský Minko Špinko vysvetľoval detičkám v Krompachoch, ako si správne umývať ruky

16.6.2017

Po prvý krát vedenie Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadalo netradičný „Deň hygieny rúk“ čím sa pripojilo k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, včera 15.júna 2017, plyšový Minko Špinko vyrozprával svoj príbeh detičkám v Materskej škole na Hlavnej ulici v Krompachoch. Akcie sa zúčastnilo viac ako 50 detičiek zo všetkých tried, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Krompašská nemocnica zrekonštruovala na gynekologicko-pôrodníckom oddelení 1 nadštandardnú izbu, 1 izbu pre pacientky a priestory pre personál

15.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch ukončila rekonštrukciu jednej celkom novej nadštandardnej izby a jednej izby pre 3 pacientky na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. V suterénnych priestoroch boli zriadené nové šatne a sociálne zariadenie pre sestry. Prístupová cesta – chodba bola znížená a upravená kazetovým stropom s úpravou omietok bočných stien. Na 1. NP bola zriadená pracovňa vedúcej sestry gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, pracovňa dokumentaristky a taktiež bola zriadená miestnosť na záznamy CTG tehotných ambulantných pacientiek. Celková investícia do rekonštrukcie gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia vyšla nemocnicu na viac ako 30 tisíc EUR.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zveľadila prostredie na Oddelení klinickej biochémie

13.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, ukončila včera, 12. júna 2017, modernizáciu Oddelenia klinickej biochémie (OKB). Zveľadil sa existujúci vstup do priestorov OKB, vymenené boli vchodové dvere a štyri okná na oddelení. Zriadené bolo aj celkom nové sociálne zariadenie pre pacientov. Vďaka modernizácii za viac ako 8 000 EUR sa pacienti a zamestnanci môžu tešiť útulnejšiemu prostrediu.

Celý článok


Internet pre pacientov Nemocnice Krompachy je zadarmo

9.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v rámci zvyšovania komfortu svojich pacientov zaviedla bezplatné pripojenie bezdrôtovej siete na všetkých lôžkových oddeleniach a vo všetkých čakárňach nemocnice.

Celý článok


2. ročník Dňa otvorených dverí v krompašskej nemocnici navštívilo približne 120 ľudí

7.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, dnes, 7. júna 2017 usporiadala 2. ročník Dňa otvorených dverí, ktorý navštívilo približne 60 študentov stredných škôl a 60 návštevníkov z Krompách a širokého okolia. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí, ktorý podporila aj NADÁCIA AGEL, otvorila dvere lôžkových oddelení, CT pracoviska aj odborných ambulancií.

Celý článok


Krompašská nemocnica pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí

18.5.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na Deň otvorených dverí, ktorý je určený pre širokú verejnosť. DOD sa uskutoční v stredu 7. júna 2017 v čase od 11,30 do 14,30 hod. v priestoroch novozrekonštruovaného pavilónu E. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice bude určené pre širokú verejnosť ako aj pre študentov z okolitých škôl.

Celý článok


Nové prístrojové vybavenie skvalitní starostlivosť o bábätká na novorodeneckom oddelení Nemocnice Krompachy

27.4.2017

Nový moderný stacionárny inkubátor, ktorý slúži pre starostlivosť o novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou, v týchto dňoch zakúpila na novorodenecké oddelenie Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Investícia do zakúpenia inkubátora SI-610 01 vyšla nemocnicu na viac ako 7 800 EUR. Stacionárny inkubátor je kvalitatívne na ďaleko vyššej úrovni, ako doposiaľ používaný prístroj na novorodeneckom oddelení. Ďalšie prístrojové vybavenie na záchranu života novorodencov oddelenie prevzalo od Nadácie spoločnosti LIDL v celkovej hodnote 10 300 EUR.

Celý článok


Clowndoctors rozžiarili očká detským pacientom krompašskej nemocnice

14.3.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, dnes, 14. marca 2017, privítala na detskom oddelení klaunov z Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí svojim príchodom rozžiarili očká najmenším pacientom. Prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov priniesli na oddelenie radosť, smiech a dobrú náladu.

Celý článok


Nemocnica Krompachy vzdelávala lekárov

15.12.2016

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou lekárskou komorou Košice, Subregionálnou lekárskou komorou Spišská Nová Ves a spoločnosťou Perfect Distribution, včera, 14. decembra 2016, usporiadala akreditovaný odborný seminár so zameraním na praktické témy z neurologických aj ortopedických ambulancií. Odborné témy sa týkali výskytu demencií v ambulancii neurológa a najčastejších príčin bolestí dolných končatín z pohľadu ortopéda. Vzdelávacej akcie, ktorá sa konala v rekreačnom stredisku Zahura – Spišské Vlachy, sa zúčastnilo približne 40 lekárov z nemocnice Krompachy, lekárov zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu.

Celý článok


Mikuláš, anjeli a čert prišli rozdávať radosť na detské oddelenie krompašskej nemocnice

6.12.2016

„Mik, mik, Mikuláš, čo v tom vreci pre mňa máš“, zaznelo dnes, 6. decembra 2016, na detskom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Študenti Gymnázia v Krompachoch prezlečení za Mikuláša, anjelov a čerta, prišli rozveseliť našich detských pacientov a obdarovať ich sladkosťou.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od humanitnej spoločnosti bude zakúpené nové vybavenie pre novorodenecké oddelenie

31.10.2016

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Krompachy, člen skupiny AGEL, v piatok, 28. októbra 2016, prevzalo od humanitnej spoločnosti HUMANITA PRE ŽIVOT finančný dar. Symbolický šek na 1 668 EUR prispeje k zakúpeniu sondy, ktorá umožní screening sluchu u novorodencov.

Celý článok


Historicky prvý Deň otvorených dverí v krompašskej nemocnici sa podaril

22.9.2016

Deň otvorených dverí (DOD), ktorý sa dnes 22. septembra 2016 uskutočnil v Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa podaril podľa predstáv. Na podujatie, ktoré sa konalo v areáli nemocnice prišlo približne 90 študentov stredných škôl a 60 návštevníkov z Krompách a širokého okolia. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí otvorila dvere chirurgického, interného a detského oddelenia, CT pracoviska a odborných ambulancií.

Celý článok


Pacienti a návštevníci Nemocnice Krompachy sa môžu tešiť na novo upravené cesty

12.9.2016

Vďaka Mestu Krompachy sa pacienti a návštevníci Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, môžu tešiť na novo upravené cesty v areáli nemocnice. Mesto Krompachy investovalo do opráv ciest 37 tisíc eur.

Celý článok


Krompašská nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

6.9.2016

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý, širokej verejnosti určený Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 22.09.2016 v čase od 11,30 do 14,30 hod. v priestoroch novozrekonštruovaného pavilónu E. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice bude určené pre študentov z okolitých stredných škôl a širokú verejnosť.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zveľadila prostredie na novorodeneckom oddelení

5.8.2016

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, ukončila dnes, 5. augusta 2016, zhotovenie celkom nového kazetového stropu s úspornými svietidlami, čím dôjde k zmene celkového vzhľadu novorodeneckého oddelenia. Vďaka modernizácii za viac ako 3 800,00 eur sa mamičky so svojimi bábätkami môžu tešiť útulnejšiemu prostrediu.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Krompachy je treťou najlepšou na Slovensku

19.7.2016

Pôrodnica Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia mamičiek, umiestnila ako tretia najlepšia v rámci Slovenska. Na Slovensku minulý rok fungovalo 54 pôrodníc, z ktorých sa 48 pôrodníc zapojilo do projektu Sprievodca pôrodnicami. Celkové hodnotenie pozostávalo z troch častí expertného hodnotenia, hodnotenia služieb a hodnotenia mamičiek v štyroch kategóriách. Krompašská pôrodnica bola zaradená v kategórii I. (štandardná starostlivosť).

Celý článok


3. ročník Memoriálu doktora Jána Latkaniča v Krompachoch

27.6.2016

Rodina, kolegovia, funkcionári športového klubu a futbaloví priatelia v sobotu, 25. júna 2016, spomínali na mimoriadneho človeka MUDr. Jána Latkaniča. Na výnimočných ľudí sa nezabúda a preto sa uskutočnil na štadióne FK POKROK SEZ Krompachy v poradí už 3. ročník Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča. MUDr. Ján Latkanič pracoval v Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, od roku 1976. Začínal ako lekár na chirurgickom oddelení, neskôr stál pri zrode a uvedení do života lôžkového Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorého sa stal v roku 1997 primárom. Okrem práce na oddelení sa podieľal aj na riadení nemocnice, od roku 2004 bol konateľom spoločnosti Nemocnica Krompachy spol. s r.o.. Okrem práce v nemocnici svoj drahocenný čas venoval aj krompašskému futbalu ako dlhoročný funkcionár.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od humanitnej spoločnosti bude zakúpený nový prístroj pre najmenších pacientov

23.6.2016

Detské oddelenie Nemocnice Krompachy, člen skupiny AGEL, v sobotu, 19. júna 2016, prevzalo od humanitnej spoločnosti Humanita pre život finančný dar. Vďaka šeku na 565 eur bude zakúpený nový EKG prístroj na detské oddelenie, čím dôjde k doplneniu prístrojového vybavenia.

Celý článok


Krompašská nemocnica vzdeláva aj zdravotníckych asistentov a sanitárov

23.6.2016

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, včera, 22.6.2016, uskutočnila už druhú vzdelávaciu aktivitu pre zdravotníckych asistentov a sanitárov, ktorí neodmysliteľne patria do tímu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Hlavnou témou bola „Charakteristika práce sanitára pri lôžku pacienta“.

Celý článok


Pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Krompachoch sa tešia zveľadeným priestorom

17.6.2016

Pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, získali príjemnejšie prostredie. V týchto dňoch došlo k vyrovnaniu podlahy a výmene podlahovej krytiny v jedálni pre pacientky pôrodnice a v kuchynke na gynekológii. Vedenie nemocnice investovalo do zveľadenia priestorov 1 400 eur.

Celý článok


Krompašská nemocnica vzdeláva svoj personál

26.5.2016

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch začala s aktívnym vzdelávaním všetkých svojich zamestnancov nemocnice. Pod vedením Mgr. Marty Müllerovej boli všetci zdravotnícki a nezdravotnícki pracovníci preškolení o správnom postupe hygieny rúk a ich dezinfekcie. Postupná edukácia personálu bude trvať do konca júna 2016. Zatiaľ bolo preškolených 85 zamestnancov.

Celý článok


Sestra chirurgickej ambulancie Nemocnice Krompachy má BIELE SRDCE

16.5.2016

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) v Spišskej Novej Vsi v piatok, 13. mája 2016, vyjadrila svoje uznanie v kategórii Sestra v praxi aj pani Oľge Dzimkovej z Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Oľga Dzimková pracuje v chirurgickej ambulancii krompašskej nemocnice už 30 rokov, ocenenie Biele srdce si zaslúžila právom za jej profesionálny prístup k práci a svojim kolegom.

Celý článok


Krompašská nemocnica pozýva všetkých budúcich rodičov na predpôrodnú psychofyzickú prípravu

1.4.2016

Jednou z najvýznamnejších udalostí v živote ženy je pôrod vlastného dieťatka. Nielen nastávajúce mamičky, ale tiež oteckovia málokedy tušia, čo ich pred a v priebehu pôrodu čaká. Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, pozýva preto všetkých budúcich rodičov na predpôrodnú psychofyzickú prípravu, v priebehu ktorej sa nastávajúce mamičky, ale aj oteckovia dozvedia, ako najlepšie sa na príchod potomka pripraviť. Predpôrodnými prípravami začínajú diplomované pôrodné asistentky z gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia už od 7. apríla 2016 v novom Ambulantnom centre, kde je zriadená nová telocvičňa. Zakúpené boli celkom nové pomôcky na cvičenie pre tehotné pacientky v hodnote 600 eur.

Celý článok


Personál krompašskej nemocnice začína s relaxačným cvičením

17.3.2016

Lekárka Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, od včera, 17. marca 2016, začala predcvičovať ľahké relaxačné cvičenie pre zamestnancov nemocnice. MUDr. Alena Rafayová je lekárkou na detskom oddelení, ktorá ovláda jógu, pilates, reiki, rôzne druhy meditácií, vizualizácie a prácu s energiou. Cvičenie sa uskutoční každý štvrtok o 15:00 hodine v novom Ambulantnom centre, kde je zariadená nová telocvičňa, ktorú budú v budúcnosti využívať aj tehotné pacientky.

Celý článok


Očná ambulancia krompašskej nemocnice má zrenovované priestory

3.3.2016

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 3. marca 2016, ukončila renováciu očnej ambulancie a čakárne. Priestory boli vymaľované, vymenená bola podlahová krytina a vchodové dvere. Investícia do renovácie očnej ambulancie a čakárne vyšla nemocnicu na viac ako 3 500 EUR.

Celý článok


Pacientov očnej ambulancie v Krompachoch čaká príjemná zmena

15.2.2016

Pacientov očnej ambulancie Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, čaká príjemná zmena. V týchto dňoch sa začne s maľovaním ambulancie a čakárne a následne dôjde k výmene podlahovej krytiny a vchodových dverí. Nemocnicu bude investícia do zveľadenia priestorov stáť viac ako 3 500 EUR.

Celý článok


Mesto Krompachy slávnostne odovzdalo do užívania Nemocnici Krompachy novo zrekonštruované odborné ambulancie

15.12.2015

Mesto Krompachy dnes, 17. decembra 2015, slávnostne odovzdalo do užívania Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, rekonštruované ambulantné centrum, kde sú v 1. etape umiestnené štyri odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Celková výška investície, na projekt pod názvom „Modernizácia ambulantnej infraštruktúry v rámci LSKxP“, s ktorým sa mesto Krompachy úspešne uchádzalo v rámci lokálnej stratégie komplexného prístupu (LSKxP) o nenávratný finančný príspevok, predstavuje 628 745,26 EUR. Mesto bolo prijímateľom 95 percentnej dotácie, ktorá pozostáva z finančných prostriedkov EÚ – 85 percent a štátnych dotácií – 10 percent. Nemocnica Krompachy a mesto Krompachy na dofinancovanie stavby, interiérového vybavenia a prístrojovej techniky použili vlastné zdroje. Všetkým prispievateľom išlo o to, aby došlo touto „Modernizáciou zdravotníckej infraštruktúry z fondov EÚ k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov Slovenskej republiky“ a k zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Mikuláš, anjel a čert prišli po prvýkrát rozdávať radosť na všetky oddelenia krompašskej nemocnice

7.12.2015

„Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary. Nadelí ti radosti, čižmu plnú sladkostí“, zaznelo dnes, 7. decembra 2015, na detskom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Zamestnanci Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, prezlečení za Mikuláša, anjela a čerta, prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Najväčšiu radosť z príchodu Mikuláša a jeho družiny mali detskí pacienti, ktorých Mikuláš obdaroval sladkosťou.

Celý článok


Nemocnica Krompachy učila sestry a pôrodné asistentky správnej komunikácii s paciento

4.12.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek a spoločnosťou Perfect Distribution, včera, 3. decembra 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár na tému „Nové trendy v ošetrovateľskej starostlivosti“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnil rekordný počet sestier z nemocnice Krompachy, sestier zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu. Záujem o seminár svojou prítomnosťou potvrdili aj členovia Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov, celkový počet presiahol 130 účastníkov.

Celý článok


Babyboom v pôrodnici Nemocnice Krompachy

6.11.2015

Babyboom zaznamenali v októbri na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Narodilo sa 72 novorodeniatok, z toho 32 chlapčekov a 40 dievčatiek. Väčší počet pôrodov na oddelení je iste aj výsledkom spokojnosti rodičiek s prístupom personálu, čo sa prejavilo v minulosti aj získaním titulu Najlepšia pôrodnica Košického kraja.

Celý článok


Lekár Juraj Gmitrov reprezentoval Nemocnicu Krompachy v Miláne a Stokholme

26.10.2015

Lekár Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa prednedávnom aktívne zúčastnil európskeho kongresu o artériovej hypertenzii a kardiovaskulárnej ochrane v Talianskom Miláne a na kongrese o diabetes v Švédskom Štokholme, kde reprezentoval aj Slovensko. Na týchto významných vedeckých podujatiach boli prezentované najnovšie výsledky výskumu problematiky vysokého tlaku a cukrovky, kde sa zúčastnilo viac ako 26 tisíc delegátov z celého sveta. Prostredníctvom 300 prednášok a 1000 posterov boli prezentované posledné pokroky v odbore diabetológia.

Celý článok


Nemocnica Krompachy bude mať zrekonštruovaný pavilón E

13.10.2015

Vďaka spolupráci Mesta Krompachy a spoločnosti Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, bol vypracovaný projekt pod názvom „Modernizácia ambulantnej infraštruktúry v rámci LSKxP“, s ktorým sa Mesto úspešne uchádzalo v rámci lokálnej stratégie komplexného prístupu (LSKxP) o nenávratný finančný príspevok v hodnote viac ako 600 000 EUR. Súčasťou projektu, ktorý sa práve v nemocnici realizuje bude rekonštrukcia bývalého pavilónu Infekčného oddelenia na ambulantné centrum, kde budú v 1. etape umiestnené odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Touto spoločnou investíciou Mesta a Nemocnice Krompachy, ktorá je súčasťou holdingu AGEL sa zvyšuje kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, ambulancie sa z doteraz nevyhovujúcich priestorov presunú do nových priestorov, ktoré budú znamenať zvýšený komfort pre pacientov aj pre personál.

Celý článok


Nemocnica Krompachy začala s modernizáciou detského oddelenia

12.10.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, začala dnes, 12. októbra 2015, s rekonštrukciou sociálnych zariadení na detskom oddelení, čím dôjde k zmene celkového vzhľadu. Vďaka modernizácii za viac ako 2 tisíc eur sa pacienti môžu tešiť na celkom nové sociálne zariadenia s rozšíreným bezbariérovým vstupom, na nadštandardnej izbe s novým sprchovým kútom, čím získajú väčší komfort. Renováciou prejde aj sociálne zariadenie pre personál oddelenia, čím sa im zlepšia pracovné podmienky. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


Nemocnica Krompachy poučila sestry a pôrodné asistentky o nových trendoch v ošetrovateľstve

9.10.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek a spoločnosťou Perfect Distribution, včera, 8. októbra 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár miestnej úrovne na tému „Nové trendy v ošetrovateľskej starostlivosti“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo 100 sestier z nemocnice Krompachy, sestry zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu.

Celý článok


Kolektív chirurgických operačných sál sa teší novému sprchovaciemu kútu

28.9.2015

Vďaka darcovi zo skupiny AGEL sa od dnes, 28. septembra 2015, kolektív chirurgických operačných sál teší novému sprchovaciemu kútu. AGEL má nový slogan: „AGEL, VY A VAŠE ZDRAVÍ“, ktorého kreatívny autor vyhral 10 000 CZK a rozhodol sa ich vzdať v prospech zamestnancov Nemocnice Krompachy.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Krompachy sa rodí čoraz viac detí

7.7.2015

V pôrodnici Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 329 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 148 chlapčekov a 181 dievčatiek pomohli na svet zdravotníci v Krompachoch. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 37 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol február, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 64 mamičiek, čo bolo v porovnaní s minulým rokom o 17 detí viac.

Celý článok


Memoriál doktora Jána Latkaniča v Krompachoch

22.6.2015

Rodina, kolegovia, funkcionári športového klubu a futbaloví priatelia v sobotu, 20. júna 2015, spomínali na mimoriadneho človeka MUDr. Jána Latkaniča. Na výnimočných ľudí sa nezabúda a preto sa uskutočnil na štadióne FK POKROK SEZ Krompachy už 2. ročník Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča. MUDr. Ján Latkanič pracoval v Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, od roku 1976. Začínal ako lekár na chirurgickom oddelení, neskôr stál pri zrode a uvedení do života lôžkového Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorého sa stal v roku 1997 primárom. Okrem práce na oddelení sa podieľal aj na riadení nemocnice, od roku 2004 bol konateľom spoločnosti Nemocnica Krompachy spol. s r.o.. Okrem práce v nemocnici svoj drahocenný čas venoval aj krompašskému futbalu ako dlhoročný funkcionár.

Celý článok


Nemocnica Krompachy usporiadala pre sestry a pôrodné asistentky prvú odbornú vzdelávaciu aktivitu v tomto roku

17.6.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a spoločnosťou Martek Medical, včera, 16. júna 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár miestnej úrovne na tému „Problematika ošetrovateľskej starostlivosti“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo 80 sestier z nemocnice Krompachy, sestry zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu.

Celý článok


Novorodencov Nemocnice Krompachy začali strážiť monitory dychu

27.5.2015

Päť monitorov dychu, Babysense I, v týchto dňoch začali pomáhať mamičkám a sestrám na novorodeneckom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Dar v hodnote 278,40 EUR prevzala od pani Táni Tomasch, riaditeľky Nadácie Križovatka, primárka novorodeneckého oddelenia MUDr. Mária Bartošová.

Celý článok


Sestra chirurgického oddelenia nemocnice krompachy má BIELE SRDCE

13.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) v Spišskej Novej Vsi včera, 12.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie v kategórii Sestra/ pôrodná asistentka v praxi aj pani Eve Piskovej z Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Eva Pisková pracuje v krompašskej nemocnici už 37 rokov a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Krompachy je najlepšou v kraji

14.4.2015

Pôrodnica Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia mamičiek, umiestnila ako prvá v Košickom kraji. V rámci Slovenska mamičky ohodnotili krompašskú nemocnicu ako tretiu najlepšiu.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zvyšuje profesionalitu lekárov

20.3.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou lekárskou komorou Košice, Subregionálnou lekárskou komorou v Spišskej Novej Vsi (SRLK) a spoločnosťou Martek Medical, včera, 19.3.2015, usporiadala akreditovaný seminár pre lekárov v Krompachoch. Vzdelávacej aktivity sa zúčastnilo viac než 60 lekárov nielen z krompašskej nemocnice, ale aj obvodní lekári a špecialisti z Krompách, Gelnice, Spišskej Novej Vsi, Levoče a lekári z blízkych nemocníc. Seminár bol zameraný na prekancerózy kože, kožné malignity nemelanómové a malígny melanóm. Prednášajúci dermatológovia a plastický chirurg sa zamerali na diagnostiku a liečbu. Prednášky boli názorné. Cieľom bolo edukovať lekárov všetkých špecializácií a praktických lekárov, aby tieto ochorenia boli zachytené vo včasnom štádiu, zdôraznili význam prevencie. Lekársky seminár sa niesol v duchu interdisciplinárnej spolupráce, problematiky kožných ochorení, vrátane nebezpečného malígneho melanómu.

Celý článok


Pacientov interného oddelenia v Krompachoch čaká príjemná zmena

6.2.2015

Pacientov interného oddelenia Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, čaká príjemná zmena. Dnes, 6.2.2015, sa začalo s maľovaním priestorov interného oddelenia a následne sa zveľadených priestorov dočkajú aj pacienti a zamestnanci chirurgického oddelenia. Nemocnicu bude táto príjemná zmena stáť viac ako 1 500 EUR. V priebehu prác nebude zdravotná starostlivosť na oddelení žiadnym spôsobom obmedzená.

Celý článok


Pridajte sa k akcii Valentínska kvapka krvi v nemocnici Krompachy už tento piatok

5.2.2015

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. V rámci tohtoročnej kampane s podtitulom „životne dôležitá príťažlivosť“ Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča vyšle svoju mobilnú odberovú jednotku hematologicko – transfúznej stanice do krompašskej nemocnice už tento piatok 6.2.2015 a následne 13.3.2015.

Celý článok