Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Krompašská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Krompachy takmer 370 plienok.

Celý článok


Námestníčka nemocnice zachránila na turistike mužovi život

11.9.2020

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Podobná situácia sa len pred troma mesiacmi stala Mgr. Marte Müllerovej, námestníčke pre úsek ošetrovateľstva v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Mladý lekár posilnil tím v krompašskej nemocnici

7.9.2020

Nemocnica AGEL Krompachy má novú posilu, a to absolventa medicíny na chirurgickom oddelení, MUDr. Olivera Čekaňáka. Výber svojho pracoviska si vďaka skvelému kolektívu, možnostiam profesijného rastu a modernému vybaveniu veľmi chváli.

Celý článok


Odborníci varujú pred možnými kolapsami z tepla

18.8.2020

Leto je typické vysokými horúčavami, ktoré na ľudský organizmus pôsobia nepriaznivo. Tropické teplá zasiahli v uplynulých týždňoch aj Slovensko a môžu spôsobiť aj vážnejšie zdravotné komplikácie. Točí sa nám hlava, dýchanie sa zrýchli a nezriedka dochádza aj k strate vedomia. V Nemocnici AGEL Krompachy s tým majú aj tento rok skúsenosti.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

14.8.2020

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Aj leto má svoje nástrahy, odborníci radia, ako sa im vyvarovať

30.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Odborníci z Nemocnice AGEL Krompachy radia, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Krompachy opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 300 bábätiek

21.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 303 bábätiek.

Celý článok


Personál sa zomkol a získal na sebavedomí, že vie zvládnuť aj ťažké situácie

16.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnica AGEL Krompachy, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Miroslavom Krausom.

Celý článok


V krompašskej nemocnici odliečili v prvom polroku viac ako 350 detských pacientov

15.7.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Krompachy je aj Detské oddelenie, ktoré má za sebou dlhú históriu a je súčasťou nemocnice od roku 1953. Je teda stabilnou a neodmysliteľnou súčasťou tohto zdravotníckeho zariadenia, na oddelení sa nachádza 25 lôžok pre všetky deti do 19 rokov. V minulom roku sa tu zdravotný personál postaral o 1100 pacientov, za prvý polrok tohto roku ich bolo viac ako 350. Zníženie počtu odliečených pacientov bolo podmienené opatreniami v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19, keď bola krompašská nemocnica v centre karanténnej oblasti.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

2.7.2020

Nemocnica AGEL Krompachy ukončila stavebnú rekonštrukciu priestorov rádiodiagnostického oddelenia, do ktorých sa inštaluje nový digitálny rӧntgenový prístroj, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov. Pacientom bude slúžiť od pondelka 13. júla 2020.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy majú nový CT prístroj

18.6.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, obnovila po výmene CT prístroja prevádzku tohto pracoviska v skúšobnom režime, počas neho sú v nemocnici schopní v nepretržitej prevádzke vykonávať väčšinu akútnych vyšetrení.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy pokračuje rekonštrukcia priestorov oddelenia gynekológie a pôrodníctva

8.6.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, pokračuje v modernizácii svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, práce sa začali vo februári tohto roka a epidemiologická situácia ich nespomalila. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Integrovaného regionálneho operačného programu na túto rekonštrukciu získala 3,71 milióna EUR. Stavba pod názvom ,,Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy spol. s r.o.“ by mala byť hotová v júni budúceho roka a nemocnica sa na financovaní bude podieľať 10%.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

5.6.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Na pigmentové znamienka dbajte aj pred letom

25.5.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, ponúka v kožnej ambulancii možnosť dať si vyšetriť a skontrolovať pigmentové znamienka. Preventívna starostlivosť je veľmi dôležitá nielen pred prichádzajúcim letným obdobím, ale o najväčší orgán ľudského tela, kožu, by sme sa mali starať celoročne.

Celý článok


Nemocnica Krompachy sa postupne vracia k bežnému režimu

20.5.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19, prijala v posledných dvoch mesiacoch množstvo opatrení. Tie zaisťovali bezpečnosť nielen zdravotníckeho personálu, ale aj pacientov. Po uvoľnení situácie sa režim nemocnice vracia postupne do normálu, niektoré opatrenia však aj napriek stúpajúcemu počtu pacientov zostávajú v platnosti.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy budú mať nový CT prístroj

12.5.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala dnes, 12. mája, výmenu počítačového tomografu, teda CT prístroja. Táto novinka prinesie počas mája určité obmedzenia, avšak v konečnom dôsledku nový prístroj bude pre pacientov aj personál veľkým prínosom.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy poďakovali sestrám a pôrodným asistentkám za ich obetavú a profesionálnu prácu

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Krompachy ich prácu ocenili dnes aj milým darčekom.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy začali opätovne realizovať plánované operácie

6.5.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od pondelka 4. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy strážia pacientov nové monitory

30.4.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, bola v predošlých dňoch dovybavená šiestimi kusmi pacientskych monitorov. Nové monitory strážia životné funkcie pacientov na chirurgickom, internom a detskom oddelení.

Celý článok


Nemocnica Krompachy otvorila nové priestory očnej ambulancie

29.4.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, uskutočnila tohto roku rekonštrukciu priestorov, ktoré mali slúžiť očnej ambulancii. Tá je v týchto dňoch už otvorená a pacientov vítame v pavilóne F.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch bude mať nový digitálny röntgen

26.3.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, začala včera (25. marca 2020) s rekonštrukciou priestorov na rádiodiagnostickom pracovisku. Nové priestory umožnia inštaláciu digitálneho röntgenového prístroja, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020, AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


Nutričná terapeutka z krompašskej nemocnice vzdeláva aj žiakov

26.2.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, zvyšuje povedomie obyvateľov o zdravej výžive, jej prínose a o dôležitosti zdravej stravy v živote človeka nielen u pacientov, ale aj u detí. Nutričná terapeutka Nicol Danišová, ktorá pôsobí v tejto nemocnici, prednášala dnes žiakom druhého stupňa Základnej školy na Zemanskej ulici v Krompachoch.

Celý článok


Nemocnica Krompachy rekonštruuje nové priestory pre očnú ambulanciu

19.2.2020

V Nemocnici Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, sa v týchto dňoch realizuje rekonštrukcia priestorov, do ktorých sa presťahuje očná ambulancia. Tá bude po novom v pavilóne F, tieto priestory nemocnica otvorí začiatkom marca.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zrekonštruovala priestory pre dočasné gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnica začína s budovaním úplne novej gynekológie.

13.2.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, dnes slávnostne začala s modernizáciou svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za účasti podpredsedu predstavenstva AGEL SK Jána Slávika a primátorky mesta Krompachy Ivety Rušinovej. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Integrovaného regionálneho operačného programu na túto rekonštrukciu nemocnica získala 3,71 milióna EUR. Stavba pod názvom ,,Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy spol. s r.o.“ by mala byť hotová za 18 mesiacov a nemocnica sa na financovaní bude podieľať 10 %.

Celý článok


Nemocnica Krompachy kvôli veľkej rekonštrukcii sťahuje gynekológiu

6.2.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, pripravuje rozsiahlu komplexnú rekonštrukciu svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Nemocnica pripravila náhradné priestory, a preto je nutné celé oddelenie presťahovať do týchto náhradných priestorov. Aby sa všetko zrealizovalo rýchlo, efektívne a predovšetkým s ohľadom na bezpečnosť pacientiek, je nutné kvôli presťahovaniu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, uzavrieť ho na nevyhnutne krátky čas.

Celý článok


Nemocnica Krompachy investovala do nových okien

4.2.2020

V Nemocnici Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začali nový rok zavŕšením prvej rozsiahlej investície. Podarilo sa zrealizovať výmenu okien v pavilóne C. Budova interného oddelenia je poslednou časťou nemocnice, kde ešte boli staré drevené okná.

Celý článok


Nemocnica Krompachy má za sebou jeden z najúspešnejších rokov v celej histórii

24.1.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, má za sebou jeden z najúspešnejších rokov svojej činnosti. Na odborných ambulanciách nemocnice bolo ošetrených viac ako 60 000 pacientov, hospitalizovali vyše 6300 pacientov, historicky zaznamenali najvyšší počet pôrodov, najvyšší bol aj počet operácií na chirurgickom oddelení.

Celý článok


Nemocnica Krompachy sa pripravuje na rozsiahle investície

10.10.2019

Nemocnicu v Krompachoch, člena skupiny AGEL SK, čakajú výrazné zmeny. Pre zvýšenie kvality a komfortu poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa pripravuje rozsiahla rekonštrukcia jej gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktorá bude spolufinancovaná aj z prostriedkov Európskej únie. Rekonštrukcia sa bude realizovať za plného chodu nemocnice s tým, že celé oddelenie bude dočasne presťahované do náhradných priestorov.

Celý článok


V krompašskej nemocnici stráži každú detskú postieľku monitor dychu

22.5.2019

Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Krompachy, člen skupiny AGEL, dostalo zásluhou dlhoročnej spolupráce s Nadáciou Križovatka a projektu „Mamička dýcham" päť nových monitorov dychu. Zdravotnícke zariadenie v spolupráci s nadáciou zabezpečuje i požičiavanie monitorov dychu pri odchode dieťatka z pôrodnice do domáceho prostredia.

Celý článok


Deň sestier v Krompachoch

15.5.2019

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL pripravila pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier slávnostný seminár pre sestry a pôrodné asistentky, ktorý bol spojený s odovzdaním ocenenia Biele srdce.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie v Krompachoch dostalo háčkované chobotničky

24.8.2018

Bábätká na novorodeneckom oddelení v Krompachoch majú od augusta k dispozícii milé a neobvyklé hračky-háčkované chobotničky. Tie sú vyrobené zo 100% bavlny, vyplnené antialergickým dutým vláknom, čím je zabezpečená ich hygienická nezávadnosť.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zakúpila medicínsku techniku pre akútnych pacientov

24.7.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote 11-tisíc eur. Nový ventilátor na umelú pľúcnu ventiláciu je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov so zlyhávaním alebo zlyhaním respiračného systému.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zrekonštruovala operačné sály a rádiologické oddelenie

26.6.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zrekonštruovala operačné sály a rádiologické oddelenie. Vybudovanie operačných sál predstavuje investíciu vo výške viac ako 496 tisíc eur. Modernizácia rádiologického oddelenia si vyžiadala finančné prostriedky vo výške viac ako 86 tisíc eur. Nákup nového RTG prístroja vyšiel nemocnicu na takmer 118 tisíc eur. Celková suma, ktorá sa viaže k modernizácii krompašskej nemocnice predstavuje viac ako 700 tisíc eur. Ide o jeden z najväčších investičných projektov v Nemocnici Krompachy za obdobie posledných rokov.

Celý článok


Krompašskí zdravotníci si osvojujú vyššie právne vedomie

29.5.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou lekárskou komorou Košice, Subregionálnou lekárskou komorou Spišská Nová Ves, Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek usporiadala špecializované podujatie určené pre lekárov, sestry a pôrodné asistentky. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo viac ako 90 účastníkov z miestnej nemocnice, špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu nachádzajúcich sa v Krompachoch a blízkom okolí.

Celý článok


Životy najmenších detí zachraňuje nová medicínska technika

22.2.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou charitatívneho projektu, ktorého cieľom bolo podporiť slovenské pôrodnice. Spoločnosť Lidl v spolupráci s Nadáciou Pontis prispeli k tomu, že v Krompachoch majú opäť nové medicínske vybavenie.

Celý článok


Clowndoctors rozžiarili očká detským pacientom krompašskej nemocnice

22.11.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, včera, 21. novembra 2017, po druhý krát v tomto roku privítala na detskom oddelení klaunov z Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí svojim príchodom rozžiarili očká všetkým pacientom tohto oddelenia. Prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov priniesli na oddelenie radosť, smiech a dobrú náladu.

Celý článok


V krompašskej nemocnici operujú na novom operačnom stole

13.10.2017

Nemocnica Krompachy v snahe neustáleho skvalitňovania poskytovaných zdravotníckych služieb zakúpila pre chirurgickú operačnú sálu nový operačný stôl. Ide v poradí už o druhú investíciu v krátkej dobe, ktorá nasvedčuje o postupnej modernizácii nemocnice. Celková hodnota investície prestavuje 23 426 eur.

Celý článok


Krompašská nemocnica zakúpila nový USG prístroj za 47 000 tisíc

14.9.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zakúpila moderný ultrasonografický prístroj, ktorý slúži na lekársku diagnostiku na rádiologickom oddelení. Hodnota investície predstavuje 47 000 eur.

Celý článok


Najlepšia pôrodnica podľa hodnotenia mamičiek v Košickom kraji je v Nemocnici Krompachy

31.7.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, získala prestížne hodnotenie od mamičiek. Tie rozhodli, že najlepšia pôrodnica v Košickom kraji je v krompašskej nemocnici. Hovorí o tom posledné hodnotenie, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


Štvrtý ročník Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča v Krompachoch

26.6.2017

V sobotu 24. júna 2017 sa na štadióne FK POKROK SEZ Krompachy zišli kolegovia, funkcionári športového klubu a futbaloví priatelia, aby si v poradí už na 4. ročníku futbalového turnaja starších žiakov Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča pripomenuli tohto mimoriadneho človeka.

Celý článok


Zvolenský Minko Špinko vysvetľoval detičkám v Krompachoch, ako si správne umývať ruky

16.6.2017

Po prvý krát vedenie Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadalo netradičný „Deň hygieny rúk“ čím sa pripojilo k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, včera 15.júna 2017, plyšový Minko Špinko vyrozprával svoj príbeh detičkám v Materskej škole na Hlavnej ulici v Krompachoch. Akcie sa zúčastnilo viac ako 50 detičiek zo všetkých tried, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Krompašská nemocnica zrekonštruovala na gynekologicko-pôrodníckom oddelení 1 nadštandardnú izbu, 1 izbu pre pacientky a priestory pre personál

15.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch ukončila rekonštrukciu jednej celkom novej nadštandardnej izby a jednej izby pre 3 pacientky na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. V suterénnych priestoroch boli zriadené nové šatne a sociálne zariadenie pre sestry. Prístupová cesta – chodba bola znížená a upravená kazetovým stropom s úpravou omietok bočných stien. Na 1. NP bola zriadená pracovňa vedúcej sestry gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, pracovňa dokumentaristky a taktiež bola zriadená miestnosť na záznamy CTG tehotných ambulantných pacientiek. Celková investícia do rekonštrukcie gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia vyšla nemocnicu na viac ako 30 tisíc EUR.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zveľadila prostredie na Oddelení klinickej biochémie

13.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, ukončila včera, 12. júna 2017, modernizáciu Oddelenia klinickej biochémie (OKB). Zveľadil sa existujúci vstup do priestorov OKB, vymenené boli vchodové dvere a štyri okná na oddelení. Zriadené bolo aj celkom nové sociálne zariadenie pre pacientov. Vďaka modernizácii za viac ako 8 000 EUR sa pacienti a zamestnanci môžu tešiť útulnejšiemu prostrediu.

Celý článok


Internet pre pacientov Nemocnice Krompachy je zadarmo

9.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v rámci zvyšovania komfortu svojich pacientov zaviedla bezplatné pripojenie bezdrôtovej siete na všetkých lôžkových oddeleniach a vo všetkých čakárňach nemocnice.

Celý článok


2. ročník Dňa otvorených dverí v krompašskej nemocnici navštívilo približne 120 ľudí

7.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, dnes, 7. júna 2017 usporiadala 2. ročník Dňa otvorených dverí, ktorý navštívilo približne 60 študentov stredných škôl a 60 návštevníkov z Krompách a širokého okolia. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí, ktorý podporila aj NADÁCIA AGEL, otvorila dvere lôžkových oddelení, CT pracoviska aj odborných ambulancií.

Celý článok


Krompašská nemocnica pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí

18.5.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na Deň otvorených dverí, ktorý je určený pre širokú verejnosť. DOD sa uskutoční v stredu 7. júna 2017 v čase od 11,30 do 14,30 hod. v priestoroch novozrekonštruovaného pavilónu E. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice bude určené pre širokú verejnosť ako aj pre študentov z okolitých škôl.

Celý článok


Nové prístrojové vybavenie skvalitní starostlivosť o bábätká na novorodeneckom oddelení Nemocnice Krompachy

27.4.2017

Nový moderný stacionárny inkubátor, ktorý slúži pre starostlivosť o novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou, v týchto dňoch zakúpila na novorodenecké oddelenie Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Investícia do zakúpenia inkubátora SI-610 01 vyšla nemocnicu na viac ako 7 800 EUR. Stacionárny inkubátor je kvalitatívne na ďaleko vyššej úrovni, ako doposiaľ používaný prístroj na novorodeneckom oddelení. Ďalšie prístrojové vybavenie na záchranu života novorodencov oddelenie prevzalo od Nadácie spoločnosti LIDL v celkovej hodnote 10 300 EUR.

Celý článok


Clowndoctors rozžiarili očká detským pacientom krompašskej nemocnice

14.3.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, dnes, 14. marca 2017, privítala na detskom oddelení klaunov z Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí svojim príchodom rozžiarili očká najmenším pacientom. Prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov priniesli na oddelenie radosť, smiech a dobrú náladu.

Celý článok


Nemocnica Krompachy vzdelávala lekárov

15.12.2016

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou lekárskou komorou Košice, Subregionálnou lekárskou komorou Spišská Nová Ves a spoločnosťou Perfect Distribution, včera, 14. decembra 2016, usporiadala akreditovaný odborný seminár so zameraním na praktické témy z neurologických aj ortopedických ambulancií. Odborné témy sa týkali výskytu demencií v ambulancii neurológa a najčastejších príčin bolestí dolných končatín z pohľadu ortopéda. Vzdelávacej akcie, ktorá sa konala v rekreačnom stredisku Zahura – Spišské Vlachy, sa zúčastnilo približne 40 lekárov z nemocnice Krompachy, lekárov zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu.

Celý článok


Mikuláš, anjeli a čert prišli rozdávať radosť na detské oddelenie krompašskej nemocnice

6.12.2016

„Mik, mik, Mikuláš, čo v tom vreci pre mňa máš“, zaznelo dnes, 6. decembra 2016, na detskom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Študenti Gymnázia v Krompachoch prezlečení za Mikuláša, anjelov a čerta, prišli rozveseliť našich detských pacientov a obdarovať ich sladkosťou.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od humanitnej spoločnosti bude zakúpené nové vybavenie pre novorodenecké oddelenie

31.10.2016

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Krompachy, člen skupiny AGEL, v piatok, 28. októbra 2016, prevzalo od humanitnej spoločnosti HUMANITA PRE ŽIVOT finančný dar. Symbolický šek na 1 668 EUR prispeje k zakúpeniu sondy, ktorá umožní screening sluchu u novorodencov.

Celý článok


Historicky prvý Deň otvorených dverí v krompašskej nemocnici sa podaril

22.9.2016

Deň otvorených dverí (DOD), ktorý sa dnes 22. septembra 2016 uskutočnil v Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa podaril podľa predstáv. Na podujatie, ktoré sa konalo v areáli nemocnice prišlo približne 90 študentov stredných škôl a 60 návštevníkov z Krompách a širokého okolia. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí otvorila dvere chirurgického, interného a detského oddelenia, CT pracoviska a odborných ambulancií.

Celý článok


Pacienti a návštevníci Nemocnice Krompachy sa môžu tešiť na novo upravené cesty

12.9.2016

Vďaka Mestu Krompachy sa pacienti a návštevníci Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, môžu tešiť na novo upravené cesty v areáli nemocnice. Mesto Krompachy investovalo do opráv ciest 37 tisíc eur.

Celý článok


Krompašská nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

6.9.2016

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý, širokej verejnosti určený Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 22.09.2016 v čase od 11,30 do 14,30 hod. v priestoroch novozrekonštruovaného pavilónu E. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice bude určené pre študentov z okolitých stredných škôl a širokú verejnosť.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zveľadila prostredie na novorodeneckom oddelení

5.8.2016

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, ukončila dnes, 5. augusta 2016, zhotovenie celkom nového kazetového stropu s úspornými svietidlami, čím dôjde k zmene celkového vzhľadu novorodeneckého oddelenia. Vďaka modernizácii za viac ako 3 800,00 eur sa mamičky so svojimi bábätkami môžu tešiť útulnejšiemu prostrediu.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Krompachy je treťou najlepšou na Slovensku

19.7.2016

Pôrodnica Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia mamičiek, umiestnila ako tretia najlepšia v rámci Slovenska. Na Slovensku minulý rok fungovalo 54 pôrodníc, z ktorých sa 48 pôrodníc zapojilo do projektu Sprievodca pôrodnicami. Celkové hodnotenie pozostávalo z troch častí expertného hodnotenia, hodnotenia služieb a hodnotenia mamičiek v štyroch kategóriách. Krompašská pôrodnica bola zaradená v kategórii I. (štandardná starostlivosť).

Celý článok


3. ročník Memoriálu doktora Jána Latkaniča v Krompachoch

27.6.2016

Rodina, kolegovia, funkcionári športového klubu a futbaloví priatelia v sobotu, 25. júna 2016, spomínali na mimoriadneho človeka MUDr. Jána Latkaniča. Na výnimočných ľudí sa nezabúda a preto sa uskutočnil na štadióne FK POKROK SEZ Krompachy v poradí už 3. ročník Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča. MUDr. Ján Latkanič pracoval v Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, od roku 1976. Začínal ako lekár na chirurgickom oddelení, neskôr stál pri zrode a uvedení do života lôžkového Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorého sa stal v roku 1997 primárom. Okrem práce na oddelení sa podieľal aj na riadení nemocnice, od roku 2004 bol konateľom spoločnosti Nemocnica Krompachy spol. s r.o.. Okrem práce v nemocnici svoj drahocenný čas venoval aj krompašskému futbalu ako dlhoročný funkcionár.

Celý článok


Vďaka finančnému daru od humanitnej spoločnosti bude zakúpený nový prístroj pre najmenších pacientov

23.6.2016

Detské oddelenie Nemocnice Krompachy, člen skupiny AGEL, v sobotu, 19. júna 2016, prevzalo od humanitnej spoločnosti Humanita pre život finančný dar. Vďaka šeku na 565 eur bude zakúpený nový EKG prístroj na detské oddelenie, čím dôjde k doplneniu prístrojového vybavenia.

Celý článok


Krompašská nemocnica vzdeláva aj zdravotníckych asistentov a sanitárov

23.6.2016

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, včera, 22.6.2016, uskutočnila už druhú vzdelávaciu aktivitu pre zdravotníckych asistentov a sanitárov, ktorí neodmysliteľne patria do tímu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Hlavnou témou bola „Charakteristika práce sanitára pri lôžku pacienta“.

Celý článok


Pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Krompachoch sa tešia zveľadeným priestorom

17.6.2016

Pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, získali príjemnejšie prostredie. V týchto dňoch došlo k vyrovnaniu podlahy a výmene podlahovej krytiny v jedálni pre pacientky pôrodnice a v kuchynke na gynekológii. Vedenie nemocnice investovalo do zveľadenia priestorov 1 400 eur.

Celý článok


Krompašská nemocnica vzdeláva svoj personál

26.5.2016

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch začala s aktívnym vzdelávaním všetkých svojich zamestnancov nemocnice. Pod vedením Mgr. Marty Müllerovej boli všetci zdravotnícki a nezdravotnícki pracovníci preškolení o správnom postupe hygieny rúk a ich dezinfekcie. Postupná edukácia personálu bude trvať do konca júna 2016. Zatiaľ bolo preškolených 85 zamestnancov.

Celý článok


Sestra chirurgickej ambulancie Nemocnice Krompachy má BIELE SRDCE

16.5.2016

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) v Spišskej Novej Vsi v piatok, 13. mája 2016, vyjadrila svoje uznanie v kategórii Sestra v praxi aj pani Oľge Dzimkovej z Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Oľga Dzimková pracuje v chirurgickej ambulancii krompašskej nemocnice už 30 rokov, ocenenie Biele srdce si zaslúžila právom za jej profesionálny prístup k práci a svojim kolegom.

Celý článok


Krompašská nemocnica pozýva všetkých budúcich rodičov na predpôrodnú psychofyzickú prípravu

1.4.2016

Jednou z najvýznamnejších udalostí v živote ženy je pôrod vlastného dieťatka. Nielen nastávajúce mamičky, ale tiež oteckovia málokedy tušia, čo ich pred a v priebehu pôrodu čaká. Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, pozýva preto všetkých budúcich rodičov na predpôrodnú psychofyzickú prípravu, v priebehu ktorej sa nastávajúce mamičky, ale aj oteckovia dozvedia, ako najlepšie sa na príchod potomka pripraviť. Predpôrodnými prípravami začínajú diplomované pôrodné asistentky z gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia už od 7. apríla 2016 v novom Ambulantnom centre, kde je zriadená nová telocvičňa. Zakúpené boli celkom nové pomôcky na cvičenie pre tehotné pacientky v hodnote 600 eur.

Celý článok


Personál krompašskej nemocnice začína s relaxačným cvičením

17.3.2016

Lekárka Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, od včera, 17. marca 2016, začala predcvičovať ľahké relaxačné cvičenie pre zamestnancov nemocnice. MUDr. Alena Rafayová je lekárkou na detskom oddelení, ktorá ovláda jógu, pilates, reiki, rôzne druhy meditácií, vizualizácie a prácu s energiou. Cvičenie sa uskutoční každý štvrtok o 15:00 hodine v novom Ambulantnom centre, kde je zariadená nová telocvičňa, ktorú budú v budúcnosti využívať aj tehotné pacientky.

Celý článok


Očná ambulancia krompašskej nemocnice má zrenovované priestory

3.3.2016

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 3. marca 2016, ukončila renováciu očnej ambulancie a čakárne. Priestory boli vymaľované, vymenená bola podlahová krytina a vchodové dvere. Investícia do renovácie očnej ambulancie a čakárne vyšla nemocnicu na viac ako 3 500 EUR.

Celý článok


Pacientov očnej ambulancie v Krompachoch čaká príjemná zmena

15.2.2016

Pacientov očnej ambulancie Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, čaká príjemná zmena. V týchto dňoch sa začne s maľovaním ambulancie a čakárne a následne dôjde k výmene podlahovej krytiny a vchodových dverí. Nemocnicu bude investícia do zveľadenia priestorov stáť viac ako 3 500 EUR.

Celý článok


Mesto Krompachy slávnostne odovzdalo do užívania Nemocnici Krompachy novo zrekonštruované odborné ambulancie

15.12.2015

Mesto Krompachy dnes, 17. decembra 2015, slávnostne odovzdalo do užívania Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, rekonštruované ambulantné centrum, kde sú v 1. etape umiestnené štyri odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Celková výška investície, na projekt pod názvom „Modernizácia ambulantnej infraštruktúry v rámci LSKxP“, s ktorým sa mesto Krompachy úspešne uchádzalo v rámci lokálnej stratégie komplexného prístupu (LSKxP) o nenávratný finančný príspevok, predstavuje 628 745,26 EUR. Mesto bolo prijímateľom 95 percentnej dotácie, ktorá pozostáva z finančných prostriedkov EÚ – 85 percent a štátnych dotácií – 10 percent. Nemocnica Krompachy a mesto Krompachy na dofinancovanie stavby, interiérového vybavenia a prístrojovej techniky použili vlastné zdroje. Všetkým prispievateľom išlo o to, aby došlo touto „Modernizáciou zdravotníckej infraštruktúry z fondov EÚ k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov Slovenskej republiky“ a k zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Mikuláš, anjel a čert prišli po prvýkrát rozdávať radosť na všetky oddelenia krompašskej nemocnice

7.12.2015

„Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary. Nadelí ti radosti, čižmu plnú sladkostí“, zaznelo dnes, 7. decembra 2015, na detskom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Zamestnanci Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, prezlečení za Mikuláša, anjela a čerta, prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Najväčšiu radosť z príchodu Mikuláša a jeho družiny mali detskí pacienti, ktorých Mikuláš obdaroval sladkosťou.

Celý článok


Nemocnica Krompachy učila sestry a pôrodné asistentky správnej komunikácii s paciento

4.12.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek a spoločnosťou Perfect Distribution, včera, 3. decembra 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár na tému „Nové trendy v ošetrovateľskej starostlivosti“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnil rekordný počet sestier z nemocnice Krompachy, sestier zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu. Záujem o seminár svojou prítomnosťou potvrdili aj členovia Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov, celkový počet presiahol 130 účastníkov.

Celý článok


Babyboom v pôrodnici Nemocnice Krompachy

6.11.2015

Babyboom zaznamenali v októbri na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Narodilo sa 72 novorodeniatok, z toho 32 chlapčekov a 40 dievčatiek. Väčší počet pôrodov na oddelení je iste aj výsledkom spokojnosti rodičiek s prístupom personálu, čo sa prejavilo v minulosti aj získaním titulu Najlepšia pôrodnica Košického kraja.

Celý článok


Lekár Juraj Gmitrov reprezentoval Nemocnicu Krompachy v Miláne a Stokholme

26.10.2015

Lekár Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa prednedávnom aktívne zúčastnil európskeho kongresu o artériovej hypertenzii a kardiovaskulárnej ochrane v Talianskom Miláne a na kongrese o diabetes v Švédskom Štokholme, kde reprezentoval aj Slovensko. Na týchto významných vedeckých podujatiach boli prezentované najnovšie výsledky výskumu problematiky vysokého tlaku a cukrovky, kde sa zúčastnilo viac ako 26 tisíc delegátov z celého sveta. Prostredníctvom 300 prednášok a 1000 posterov boli prezentované posledné pokroky v odbore diabetológia.

Celý článok


Nemocnica Krompachy bude mať zrekonštruovaný pavilón E

13.10.2015

Vďaka spolupráci Mesta Krompachy a spoločnosti Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, bol vypracovaný projekt pod názvom „Modernizácia ambulantnej infraštruktúry v rámci LSKxP“, s ktorým sa Mesto úspešne uchádzalo v rámci lokálnej stratégie komplexného prístupu (LSKxP) o nenávratný finančný príspevok v hodnote viac ako 600 000 EUR. Súčasťou projektu, ktorý sa práve v nemocnici realizuje bude rekonštrukcia bývalého pavilónu Infekčného oddelenia na ambulantné centrum, kde budú v 1. etape umiestnené odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Touto spoločnou investíciou Mesta a Nemocnice Krompachy, ktorá je súčasťou holdingu AGEL sa zvyšuje kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, ambulancie sa z doteraz nevyhovujúcich priestorov presunú do nových priestorov, ktoré budú znamenať zvýšený komfort pre pacientov aj pre personál.

Celý článok


Nemocnica Krompachy začala s modernizáciou detského oddelenia

12.10.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, začala dnes, 12. októbra 2015, s rekonštrukciou sociálnych zariadení na detskom oddelení, čím dôjde k zmene celkového vzhľadu. Vďaka modernizácii za viac ako 2 tisíc eur sa pacienti môžu tešiť na celkom nové sociálne zariadenia s rozšíreným bezbariérovým vstupom, na nadštandardnej izbe s novým sprchovým kútom, čím získajú väčší komfort. Renováciou prejde aj sociálne zariadenie pre personál oddelenia, čím sa im zlepšia pracovné podmienky. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


Nemocnica Krompachy poučila sestry a pôrodné asistentky o nových trendoch v ošetrovateľstve

9.10.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek a spoločnosťou Perfect Distribution, včera, 8. októbra 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár miestnej úrovne na tému „Nové trendy v ošetrovateľskej starostlivosti“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo 100 sestier z nemocnice Krompachy, sestry zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu.

Celý článok


Kolektív chirurgických operačných sál sa teší novému sprchovaciemu kútu

28.9.2015

Vďaka darcovi zo skupiny AGEL sa od dnes, 28. septembra 2015, kolektív chirurgických operačných sál teší novému sprchovaciemu kútu. AGEL má nový slogan: „AGEL, VY A VAŠE ZDRAVÍ“, ktorého kreatívny autor vyhral 10 000 CZK a rozhodol sa ich vzdať v prospech zamestnancov Nemocnice Krompachy.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Krompachy sa rodí čoraz viac detí

7.7.2015

V pôrodnici Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 329 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 148 chlapčekov a 181 dievčatiek pomohli na svet zdravotníci v Krompachoch. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 37 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol február, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 64 mamičiek, čo bolo v porovnaní s minulým rokom o 17 detí viac.

Celý článok


Memoriál doktora Jána Latkaniča v Krompachoch

22.6.2015

Rodina, kolegovia, funkcionári športového klubu a futbaloví priatelia v sobotu, 20. júna 2015, spomínali na mimoriadneho človeka MUDr. Jána Latkaniča. Na výnimočných ľudí sa nezabúda a preto sa uskutočnil na štadióne FK POKROK SEZ Krompachy už 2. ročník Memoriálu MUDr. Jána Latkaniča. MUDr. Ján Latkanič pracoval v Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, od roku 1976. Začínal ako lekár na chirurgickom oddelení, neskôr stál pri zrode a uvedení do života lôžkového Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorého sa stal v roku 1997 primárom. Okrem práce na oddelení sa podieľal aj na riadení nemocnice, od roku 2004 bol konateľom spoločnosti Nemocnica Krompachy spol. s r.o.. Okrem práce v nemocnici svoj drahocenný čas venoval aj krompašskému futbalu ako dlhoročný funkcionár.

Celý článok


Nemocnica Krompachy usporiadala pre sestry a pôrodné asistentky prvú odbornú vzdelávaciu aktivitu v tomto roku

17.6.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a spoločnosťou Martek Medical, včera, 16. júna 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár miestnej úrovne na tému „Problematika ošetrovateľskej starostlivosti“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo 80 sestier z nemocnice Krompachy, sestry zo špecializovaných ambulancií a ambulancií prvého kontaktu.

Celý článok


Novorodencov Nemocnice Krompachy začali strážiť monitory dychu

27.5.2015

Päť monitorov dychu, Babysense I, v týchto dňoch začali pomáhať mamičkám a sestrám na novorodeneckom oddelení Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Dar v hodnote 278,40 EUR prevzala od pani Táni Tomasch, riaditeľky Nadácie Križovatka, primárka novorodeneckého oddelenia MUDr. Mária Bartošová.

Celý článok


Sestra chirurgického oddelenia nemocnice krompachy má BIELE SRDCE

13.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) v Spišskej Novej Vsi včera, 12.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie v kategórii Sestra/ pôrodná asistentka v praxi aj pani Eve Piskovej z Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Eva Pisková pracuje v krompašskej nemocnici už 37 rokov a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Krompachy je najlepšou v kraji

14.4.2015

Pôrodnica Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia mamičiek, umiestnila ako prvá v Košickom kraji. V rámci Slovenska mamičky ohodnotili krompašskú nemocnicu ako tretiu najlepšiu.

Celý článok


Nemocnica Krompachy zvyšuje profesionalitu lekárov

20.3.2015

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou lekárskou komorou Košice, Subregionálnou lekárskou komorou v Spišskej Novej Vsi (SRLK) a spoločnosťou Martek Medical, včera, 19.3.2015, usporiadala akreditovaný seminár pre lekárov v Krompachoch. Vzdelávacej aktivity sa zúčastnilo viac než 60 lekárov nielen z krompašskej nemocnice, ale aj obvodní lekári a špecialisti z Krompách, Gelnice, Spišskej Novej Vsi, Levoče a lekári z blízkych nemocníc. Seminár bol zameraný na prekancerózy kože, kožné malignity nemelanómové a malígny melanóm. Prednášajúci dermatológovia a plastický chirurg sa zamerali na diagnostiku a liečbu. Prednášky boli názorné. Cieľom bolo edukovať lekárov všetkých špecializácií a praktických lekárov, aby tieto ochorenia boli zachytené vo včasnom štádiu, zdôraznili význam prevencie. Lekársky seminár sa niesol v duchu interdisciplinárnej spolupráce, problematiky kožných ochorení, vrátane nebezpečného malígneho melanómu.

Celý článok


Pacientov interného oddelenia v Krompachoch čaká príjemná zmena

6.2.2015

Pacientov interného oddelenia Nemocnice Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, čaká príjemná zmena. Dnes, 6.2.2015, sa začalo s maľovaním priestorov interného oddelenia a následne sa zveľadených priestorov dočkajú aj pacienti a zamestnanci chirurgického oddelenia. Nemocnicu bude táto príjemná zmena stáť viac ako 1 500 EUR. V priebehu prác nebude zdravotná starostlivosť na oddelení žiadnym spôsobom obmedzená.

Celý článok


Pridajte sa k akcii Valentínska kvapka krvi v nemocnici Krompachy už tento piatok

5.2.2015

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. V rámci tohtoročnej kampane s podtitulom „životne dôležitá príťažlivosť“ Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča vyšle svoju mobilnú odberovú jednotku hematologicko – transfúznej stanice do krompašskej nemocnice už tento piatok 6.2.2015 a následne 13.3.2015.

Celý článok