Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi

22.6.2023

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi a medzi nimi bolo aj 6 prvodarcov. V lete mobilná odberová jednotka pozastavuje svoju činnosť, no od septembra budú odbery opäť realizované.

Krompašania v pondelok darovali najvzácnejšiu tekutinu. Prišli prvodarcovia aj darcovia-veteráni. „Ďakujeme všetkým darcom, ktorí v pondelok prišli do krompašskej nemocnice. Veľmi si ceníme prítomnosť až šiestich prvodarcov, ktorí prekonali svoj strach a obavy. Napriek tomu, že štyria darcovia boli vyradení kvôli nízkej hladine hemoglobínu, potešila nás veľmi pekná účasť, vďaka ktorej si náš tím odniesol až 9 900 ml krvi,“ približuje MUDr. Rastislav Osif, primár transfúzneho oddelenia, krvnej banky a hematologickej ambulancie.

Mobilná odberová jednotka levočskej nemocnice bude mať v lete oddych. „Vzhľadom na to, že sa blíži dovolenkové obdobie, najbližšie zavítame do krompašskej nemocnice až v septembri. O konkrétnom termíne budeme určite informovať prostredníctvom webovej stránky, kde uvádzame aj základné informácie pre prvodarcov v sekcii „Informácie o darovaní krvi“. Krompašanov, však veľmi radi privítame aj počas leta na našom transfúziologickom oddelení v Nemocnici AGEL Levoča, kde sa daruje krv každý utorok a štvrtok od 7.00 hod. Záujemcovia sa môžu vopred objednať na telefonickom čísle +421 53 3332 370,“ dodáva primár MUDr. Rastislav Osif.