Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Námestníčka nemocnice zachránila na turistike mužovi život

11.9.2020

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Podobná situácia sa len pred troma mesiacmi stala Mgr. Marte Müllerovej, námestníčke pre úsek ošetrovateľstva v Nemocnici AGEL Krompachy.

Na ten deň určite nikdy nezabudne, z bežnej turistickej akcie sa behom pár sekúnd stal dramatický boj o cudzí život. ,,13. júna sme mali turistickú akciu na Plejsoch, bolo veľmi teplo a dusno. Okolo obeda prišli do cieľa cyklisti a povedali, že ich kamarátovi prišlo zle a nachádza sa na polceste do cieľa. Neváhala som a požiadala o pomoc majiteľa terénneho auta,“ spomína na dramatickú situáciu Mgr. Marta Müllerová. Rýchlo sa odviezli k postihnutému, 70-ročnému pánovi, ktorý bol vyčerpaný, spotený a sťažoval sa na bolesť v hrudi. ,,Naložili sme ho a odviezli priamo do krompašskej nemocnice. Na internom oddelení  už o nás vedeli, urobili EKG, kde bolo jasné, že ide o infarkt,“ vysvetľuje zdravotníčka, ktorá mu organizáciou rýchleho prevozu zachránila život. Po potrebných úkonoch bol pacient vrtuľníkom transportovaný do VÚSCH v Košiciach. ,,O štvrtej popoludní bol už pán po intervenčnom zákroku a cítil sa dobre. Mám veľkú radosť, že to dobre dopadlo aj vďaka odbornému prístupu interného oddelenia,“  dodáva na záver námestníčka nemocnice.

Späť

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL