Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Nemocnica Krompachy zakúpila medicínsku techniku pre akútnych pacientov

24.7.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote 11-tisíc eur. Nový ventilátor na umelú pľúcnu ventiláciu je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov so zlyhávaním alebo zlyhaním respiračného systému.

Ventilátor slúži na umelú pľúcnu ventiláciu nielen pre dospelých, ale aj pediatrických pacientov. Jeho benefitom je systematické delenie režimov invazívnej a neinvazívnej pľúcnej ventilácie. V krompašskej nemocnici bude slúžiť prevažne pre pacientov na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Zabezpečenie moderného prístroja viedlo k zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti u kriticky chorých pacientov so zlyhávaním dýchania – jednou zo základných životných funkcií,“ uviedol MUDr. Miroslav Kraus, konateľ nemocnice.

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny je svojou pôsobnosťou nadregionálne a ošetruje pacientov nielen z Krompách,  ale aj obyvateľov z hraničných obcí a okresov. Aktuálne disponuje 4 lôžkami. Ročne je na ňom hospitalizovaných viac ako 130 pacientov, z čoho si takmer 75 %  pacientov vyžaduje umelú pľúcnu ventiláciu.

Nemocnica Krompachy zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 000 obyvateľov.

 

Späť