2. ročník Dňa otvorených dverí v krompašskej nemocnici navštívilo približne 120 ľudí

7.6.2017

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, dnes, 7. júna 2017 usporiadala 2. ročník Dňa otvorených dverí, ktorý navštívilo približne 60 študentov stredných škôl a 60 návštevníkov z Krompách a širokého okolia. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí, ktorý podporila aj NADÁCIA AGEL, otvorila dvere lôžkových oddelení, CT pracoviska aj odborných ambulancií.

V rámci DOD boli zdravotníci nemocnice rozmiestnení na 8 stanovištiach, ktoré poskytovali bezplatné vyšetrenia krvného tlaku, hladiny cukru v krvi a orientačné vyšetrenie krvnej skupiny. Veľký záujem bol o vyšetrenie pigmentových znamienok, na základe ktorého museli byť niektoré osoby odporučené na odborné vyšetrenie. Študentov zaujali hlavne ukážky poskytovania prvej pomoci pri úrazoch, kde si zároveň mohli vyskúšať obväzovú techniku a správna hygiena rúk, ktorú si overovali pod UV lampou. Záujemcov zaujalo vyšetrenie ich funkčnosti pľúc – spirometria a taktiež navštívili gastroporadňu.

„Som veľmi rád, že na druhom ročníku DOD sa zúčastnilo toľko záujemcov, ktorí mohli získať informácie o ich zdravotnom stave a o niektorých zdravotných rizikách, ktoré by sme všetci mali poznať. Návštevníkov pripravený program zaujal, atmosféra bola príjemná, všetci so záujmom sledovali prácu zdravotníkov, ktorí vysvetľovali aj dôležitosť dodržiavania správneho životného štýlu,“ uviedol konateľ nemocnice MUDr. Miroslav Kraus.

Súčasťou DOD bola aj prezentácia práce NADÁCIE AGEL, ktorá prostredníctvom svojej činnosti ponúka pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú, podporuje záujem o humanitárnu pomoc smerovanú k ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. Nadácia realizuje túto pomoc najmä prostredníctvom finančných príspevkov. Pomáha hendikepovaným ľuďom, ťažko chorým pacientom, organizáciám, ktorých poslaním je pomoc iným ľuďom. NADÁCIA AGEL pôsobí od tohto roka aj na Slovensku a v rámci dňa otvorených dverí usmerňovala záujemcov pri vypisovaní žiadosti a potrebných dokumentoch k žiadosti. Vieme ako pomáhať – pomôžeme.