Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

V Nemocnici Krompachy poďakovali sestrám a pôrodným asistentkám za ich obetavú a profesionálnu prácu

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Krompachy ich prácu ocenili dnes aj milým darčekom.

V krompašskej nemocnici pracuje  100 sestier a pôrodných asistentiek, vedenie nemocnice si ich obetavú prácu uctilo drobnými darčekmi. ,,Dnešný deň je pre každú zdravotnú sestru o niečo slávnostnejší, je deň sestier a  my sme si ho pripomenuli milým stretnutím. Spolu s námestníčkou pre ošetrovateľstvo Mgr. Martou Müllerovou sme všetkým sestrám aj pôrodným asistentkám poďakovali za ich každodennú prácu a hlavne v terajšej situácii, keď je to ešte náročnejšie a zodpovednejšie,“ hovorí MUDr. Miroslav Kraus, riaditeľ nemocnice.

Sestra je neoddeliteľnou súčasťou veľkého kolektívu zdravotníckych pracovníkov. Je oporou pacientom pri lôžku, v ambulancii alebo v domácom prostredí. Každodennou náplňou jej práce je chrániť a upevňovať zdravie pacienta. ,,Povolanie  sestry je profesiou. Je to poslanie, ktoré nedokáže naplniť každý. Nie každý sa vie oddať svojej  práci naplno, nie každý dokáže niesť v plnej miere každý deň, každú hodinu a minútu osobnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia a za poskytnutú ošetrovateľskú starostlivosť. Práca sestry je radostná, keď z nemocnice odchádza vyliečený pacient, ale aj smutná, keď s pacientom prežíva jeho bolesti a ťažké chvíle, niekedy aj smrť. Povolanie sestry nesie v sebe vysokú odbornosť, profesionalitu, samostatnosť, zvládanie krízových situácií a spoluprácu v tíme,“ vysvetľuje Mgr. Alena Cerovská, MPH, riaditeľka odboru kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK.

Na celom svete sa slávi 12. máj ako spomienka na narodenie priekopníčky ošetrovateľstva a povolania zdravotnej sestry Florence Nightingalovej z Veľkej Británie. Je to deň, kedy si pripomíname záslužnú prácu všetkých našich sestier a pôrodných asistentiek.

Späť