Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nové postieľky a nábytok

12.9.2022

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL nové mobilné postieľky pre novonarodené bábätká. Ide o dve postieľky s kolieskami, ktoré sú praktické kvôli dobrej manipulácii. Personálu tak zjednodušia prácu.

„Ďakujeme NADÁCII AGEL, od ktorej sme na oddelenie dostali dve nové postieľky pre bábätká. Ich veľkou výhodou je to, že sú mobilné a z oddelenia sa detičky vedia jednoducho premiestniť k mamičkám na svoju izbu. Vďaka kolieskam je s nimi dobrá manipulácia a uľahčuje prácu aj personálu. V postieľkach sú umiestnené aj monitory dychu, ktoré slúžia na monitorovanie dychu bábätka. Vďaka nim sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku života bábätka,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Mgr. Klaudia Tatarková a dodáva, že v služobných  priestoroch novorodeneckého oddelenia sa nachádza aj nábytok s praktickým využitím, ktorý taktiež zabezpečila NADÁCIA AGEL.

,,NADÁCIA AGEL citlivo vníma potreby osôb so zdravotným znevýhodnením, seniorov, matiek v núdzi, detí zo sociálne znevýhodnených pomerov, detí z centier pre deti a rodiny i pacientov a zamestnancov v zdravotníckych zariadeniach a preto im pomáha. Sme radi, že sa vďaka darovaným novorodeneckým postieľkam zvýši komfort detičiek i personálu. Zároveň sa tešíme, že zakúpený nábytok prinesie zamestnancom oddelenia väčšiu pohodu a príjemné pracovné zázemie,“ uviedla správkyňa NADÁCIE AGEL Mgr. Marta Csergeová.

NADÁCIA AGEL pôsobí od roku 2017 aj na Slovensku. Od svojho pôsobenie pomohla 499 žiadateľom a finančná čiastka presiahla 359 000 EUR. Prostredníctvom charitatívnych projektov podporujú hendikepovaných, ľudí v ťažkých životných situáciách, zamestnancov zdravotníckych zariadení, deti či seniorov. NADÁCIA AGEL je mimovládna nezisková organizácia, ktorá pôsobí v Českej a Slovenskej republike už od roku 2011. Je súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. Jej poslaním je pomáhať osobám s hendikepom a organizáciám v nadväznosti na zdravotnú a sociálnu sféru.