Vakcinačné centrum v Krompachoch upravilo prevádzkovú dobu

31.5.2021

Nemocnica AGEL Krompachy za prvé štyri dni prevádzky svojho očkovacieho centra zaočkovala takmer 400 registrovaných záujemcov. Vakcinačné centrum funguje od 25.mája 2021 a očkuje sa vakcínou Pfizer/Biontech.

„Za prvé štyri dni sme v našom vakcinačnom centre zaočkovali prvou dávkou vakcíny 390 osôb. Najmladší zaočkovaný mal 16 rokov, najstarší 76 rokov. Sme radi, že od samého začiatku činnosti vakcinačného centra je jeho denná kapacita maximálne využívaná. Zaznamenali sme aj niekoľko menších kolapsových stavov bezprostredne po očkovaní, ale tieto boli bez problémov zvládnuté očkovacím tímom,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Krompachy Miroslav Kraus.

Očkovanie je prioritou nemocnice a jediným spoľahlivým spôsobom, ako v regióne trvalo eliminovať výskyt koronavírusu.

Vakcinačné centrum sa nachádza priamo v nemocnici, otvorené je v pracovných dňoch, od 1.júna 2021 je upravená prevádzková doba,  očkuje sa  od 8:00 hod. do 15:00 hod. Na očkovanie sa každý záujemca musí prihlásiť prostredníctvom webovej stránky korona.gov.sk.