Deň sestier v Krompachoch

15.5.2019

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL pripravila pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier slávnostný seminár pre sestry a pôrodné asistentky, ktorý bol spojený s odovzdaním ocenenia Biele srdce.

Ocenenie Biele srdce je morálnym ocenením charakteru starostlivosti, vedomosti a humanity, ktorá napĺňa ducha ošetrovateľstva.  Seminár otvorila námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Mgr. Marta Müllerová, privítala hostí a prítomné sestry.  Prvá časť bola venovaná odbornému programu kde svoje prednášky predniesli Ing. Jana Krokošová, Mgr. Marta Müllerová a prezidentka Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Petra Olahová, ktorá všetkých prítomných oboznámila o smerovaní ošetrovateľstva dneška. Druhá časť odborného podujatia bola venovaná oceneniu. Za prítomnosti konateľa spoločnosti MUDr. Miroslava Krausa a prezidentky Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek boli odovzdané ocenenia v kategórii sestra manažérka na regionálnej úrovni  Anne Korfantovej a sestra v praxi na regionálnej úrovni Terézii Šusterovej, za dlhoročnú, zodpovednú a svedomitú prácu. Každá sestra bola obdarovaná ružou. Celé podujatie sa nieslo v slávnostnom duchu, ako poďakovanie všetkým sestrám a pôrodným asistentkám za ich náročnú prácu.