Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

2.7.2020

Nemocnica AGEL Krompachy ukončila stavebnú rekonštrukciu priestorov rádiodiagnostického oddelenia, do ktorých sa inštaluje nový digitálny rӧntgenový prístroj, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov. Pacientom bude slúžiť od pondelka 13. júla 2020.

Rekonštrukcia sa začala v marci búracími prácami v priestoroch röntgenového pracoviska v pavilóne C.

Nový digitálny röntgen  je zakúpený v rámci projektu z prostriedkov EÚ pod názvom „Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Nemocnici Krompachy spol. s r.o.“ a bude stáť 153.600,-  €. „Nový digitálny rӧntgen je významnou investíciou do prístrojového vybavenia nemocnice. Touto rekonštrukciou sa dokončila digitalizácia pracovísk oddelenia, nemocnica má už len  najmodernejšie prístroje, ktoré významnou mierou redukujú použitie rӧntgenového žiarenia, zrýchľujú vyšetrenia, umožňujú digitálny prenos rӧntgenových obrazov do nemocničného informačného systému, čím je možné okamžité prehliadanie obrazov lekármi nemocnice. Vyšetrenia sú tak komfortnejšie pre pacientov aj pre zdravotnícky personál,“ hovorí riaditeľ nemocnice MUDr. Miroslav Kraus.


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL v rámci rebrandingu používajú od 1. júla 2020 nové označenie vo forme Nemocnica AGEL a príslušný názov mesta.  Meno AGEL sa z doplňujúcej pozície v názve zdravotníckeho zariadenia stalo jeho pevnou súčasťou.

Späť