Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Životy najmenších detí zachraňuje nová medicínska technika

22.2.2018

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou charitatívneho projektu, ktorého cieľom bolo podporiť slovenské pôrodnice. Spoločnosť Lidl v spolupráci s Nadáciou Pontis prispeli k tomu, že v Krompachoch majú opäť nové medicínske vybavenie.

Novorodeneckému oddeleniu bol odovzdaný prístrojový set, ktorý je špičkovej kvality a spĺňa prísne medicínske kritériá. Set pozostáva z troch častí tj. z novorodeneckého výhrevného lôžka, prístroja na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom a fototerapeutickej LED lampy na liečbu žltačky.

Nemocnica získala prístroje vďaka projektu Dobré rozprávky, ktorý v uplynulom období organizovala spoločnosť Lidl. Celonárodná aktivita zabezpečila zostavu prístrojov pre všetky novorodenecké oddelenia na Slovensku, ktoré zabezpečujú bezplatný pôrod, a teda aj pre novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice.

,,S vďakou sa obraciame na všetkých, ktorí pomáhajú najmenším deťom a umožňujú zdravotníckym pracovníkom mať nevyhnutnú špeciálnu techniku pre ošetrovanie a liečbu chorých a nezrelých novorodencov," povedala primárka novorodeneckého oddelenia MUDr. Mária Bartošová. 

Nemocnica Krompachy získala prestížne hodnotenie od mamičiek. Tie v minulom roku rozhodli, že najlepšia pôrodnica v Košickom kraji je v krompašskej nemocnici. Hovorí o tom posledné hodnotenie, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Krompašská nemocnica zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 000 obyvateľov. Nemocnica má 6 základných oddelení a 12 odborných ambulancií, oddelenia SVaLZ, je prevádzkovateľom lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých a pre deti a dorast.

Späť