Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Krompašská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Krompachy takmer 370 plienok.

Plienky Pampers od nadácie putovali priamo na oddelenie, kde sú tí najmenší pacienti. Dodané boli plienky dvoch veľkostí, od 1-2,5 kilogramu a od 2-5 kilogramov. Vedenie nemocnice aj personál novorodeneckého oddelenia tento dar veľmi oceňujú. „V období koronakrízy, kedy zaznamenávame výrazný nárast nákladov na špeciálny zdravotný materiál, je tento dar pre nás vítaný, pomôže nám v zabezpečovaní ošetrovateľskej starostlivosti pre našich pacientov,“ uviedol MUDr. Miroslav Kraus, riaditeľ nemocnice.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. V súčasnosti sa gynekologicko-pôrodnícke oddelenie nachádza v náhradných priestoroch. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia pôvodných priestorov oddelenia.

Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení prebiehajú aj predpôrodné kurzy, ktoré pomôžu nastávajúcim mamičkám sa na túto udalosť pripraviť. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu stagnovali, avšak nemocnica ich opäť rozbieha. Prihlásiť sa je možné telefonicky na čísle 0918 238 360.

Späť