Krompašská nemocnica má novú kyslíkovú stanicu. Inštalovali ju v rekordnom čase a zásobovať kyslíkom bude najmä pacientov s covidom

7.12.2021

Pandémia koronavírusu v rámci zdravotníckych zariadení priniesla nový fenomén. Väčšina zdravotníckych zariadení kvôli výrazne vyššej spotrebe kyslíka renovovala a rozširovala svoje kyslíkové kapacity a rozvody kyslíka. Nemocnica AGEL Krompachy sa môže pochváliť, že zásobovanie kyslíkovými bombami už o pár dní prevezme nová moderná kyslíková stanica.

Nové zariadenie sa nachádza pri covid pavilóne. V rekordne krátkom čase tri týždne boli realizované stavebné práce aj samotná inštalácia kyslíkovej stanice. Tá má objem 6m3 kyslíka.  „V krompašskej nemocnici doteraz chýbala kyslíková stanica, rozvody kyslíka boli pripojené na centrálu, ktorá bola závislá od kyslíkových bômb. Súčasné riešenie zvyšuje kapacitu kyslíka v nemocnici, ktorý je nevyhnutný pri liečbe pacientov s koronavírusom a zároveň výrazne znižuje rozsah fyzicky náročnej práce pri používaní kyslíkových bômb“, uviedol Daniel Richnavský, správca nemocnice.

Plánované spustenie kyslíkovej stanice je v piatok, 10. decembra 2021.

Po začatí III. vlny pandémie spotreba medicinálneho kyslíka v nemocnici vzrástla 7- násobne. Kyslík je dovážaný 2 – 3x týždenne podľa potreby.