Krompašská nemocnica má nové dovybavenie CT pracoviska

15.12.2021

Nemocnica AGEL Krompachy má v rámci zvyšovania kvality svojich zdravotníckych služieb pre pacientov novinku. V uplynulé dni tam bolo dovybavené CT pracovisko doplnkovým zariadením. Jeho výsledkom bude CT obraz s detailným vyobrazením s možnosťou úpravy snímok, čo umožní presnejšiu diagnostiku.

Prístrojové vybavenie CT pracoviska Nemocnica AGEL Krompachy bolo doplnené o diagnostickú popisovaciu stanicu. Tá pozostáva z výkonného počítača a dvoch monitorov pre vysoké rozlíšenie so špeciálnymi nástrojmi úpravy a zobrazenia snímok.

„Zakúpené zariadenie prispeje k zvýšeniu kvality spracovania CT obrazov, zabezpečuje dokonalú ostrosť jednotlivých štruktúr, rovnomernosť jasu na celej obrazovke“ uviedol konateľ spoločnosti MUDr. Miroslav Kraus.

Nemocnica AGEL Krompachy vykonáva celú škálu CT vyšetrení pre cca 50 000 pre pacientov spádovej oblasti. Najčastejšími indikáciami sú onkologické a neurologické ochorenia a úrazy, preto je prínos doplnkového vybavenia CT diagnostiky neoceniteľný a potrebný. Nemocnica do tohto vybavenia investovala 11 tis. EUR.