Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

7.1.2022

Nemocnica AGEL Krompachy má pandemickú situáciu pod kontrolou a stabilizovanú. Pozitívne je, že pacientov mierne ubudlo, na prílišný optimizmus však nie je zatiaľ dôvod, všetci čakajú, čo prinesie nová mutácia koronavírusu Omikron. Naďalej zostáva najspoľahlivejším spôsobom boja proti covid-19 očkovanie, nemocnica stále poskytuje možnosť vakcinácie a v prevádzke je aj mobilné odberové miesto kvôli testovaniu.

Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je  stabilizovaná. „Aktuálne máme hospitalizovaných 9 covid pozitívnych pacientov, z toho 5 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie“, uviedol MUDr. Miroslav Kraus, konateľ spoločnosti.

Nemocnica naďalej pokračuje v testovaní a aj v očkovaní proti ochoreniu COVID-19. V mesiaci december 2021 bolo vo vakcinačnom centre proti tomuto ochoreniu zaočkovaných 1634 záujemcov. V mobilnom odberovom mieste bolo v mesiaci december vykonaných 3402 antigénových testov, z toho bolo 147 pozitívnych a 1138 RT-PCR testov, z toho bolo 441 pozitívnych.

Nemocnica očkuje  vo vakcinačnom centre nachádzajúcom sa na prízemí pavilónu C v dňoch pondelok – štvrtok od 09:00 hod. do 14:30 hod.