Krompašská nemocnica bola počas letných mesiacov plne vyťažená. Hospitalizovali takmer 1200 pacientov, celkovo bolo 142 pôrodov

6.9.2021

Nemocnica AGEL Krompachy bola počas tohtoročných dovolenkových mesiacov plne vyťažená. Hoci vďaka priaznivej pandemickej situácii nemali už žiadneho hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, naplno bežali plánované operácie, plné ruky práce mali na chirurgickej ambulancii, kde výrazne stúpol počet ambulantných pacientov. Nepretržite pokračovala aj vakcinácia proti koronavírusu.

Letné mesiace júl a august boli pre Nemocnicu AGEL Krompachy náročné z pohľadu organizácie práce na oddeleniach. Na jednej strane bolo potrebné, aby si zdravotníci po ťažkom období 2. vlny pandémie koronavírusu konečne trochu oddýchli, na druhej strane bola snaha pacientov vyriešiť si svoje zdravotné problémy po mesiacoch obmedzenej prevádzky ambulancií aj odkladaní plánovaných operácií. Z tohto dôvodu bola vyťaženosť odborných ambulancií, diagnostických pracovísk aj oddelení výrazne vyššia ako v predchádzajúcich mesiacoch,“ hovorí riaditeľ nemocnice MUDr. Miroslav Kraus.

Za dva letné mesiace v krompašskej nemocnici celkovo hospitalizovali takmer 1200 pacientov. „Zaznamenali sme aj rekordný počet pôrodov, v auguste to bolo až 74,“ hovorí riaditeľ nemocnice.

Mimoriadne boli vyťažení aj zdravotníci na chirurgickom oddelení, ktorí  vykonali spolu 271 operačných zákrokov. „Výrazne nám stúpol aj počet ambulantne ošetrených pacientov, na chirurgickej ambulancii vyhľadalo pomoc lekárov viac ako 4500 pacientov. Z úrazov dominovali typicky letné poranenia, rezné a tržné rany, pády na bicykloch, kolobežkách.“

Krompašská nemocnica sa v letných mesiacoch sústredila aj na vakcináciu proti koronavírusu. „Očkovali sme nepretržite, celkovo sme zaočkovali takmer 2900 záujemcov, z toho takmer 90 bolo detí,“ hovorí MUDr. Kraus. Po opätovnom otvorení mobilného odberového miesta na antigénové testovanie túto možnosť využilo vyše 750 ľudí, len v 3 prípadoch bol test pozitívny.