Krompašania darovali krv po prázdninovej prestávke

13.9.2023

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Po dvojmesačnej prestávke, ktorá bola počas letných prázdnin, darovali Krompašania 4500 ml krvi. Najbližší odber krvi bude realizovaný 9. októbra 2023 v čase 8:00 – 10:30 v pavilóne C, v priestoroch nemocničnej kaplnky.

Krv môže zachrániť životy a pomôcť tým, ktorí bojujú s rôznymi chorobami. „Dobrovoľná obeta všetkých darcov je príkladom solidarity a ľudskosti. Ďakujeme všetkým darcom, ktorí v pondelok prišli do krompašskej nemocnice. Ich čin je symbolom nádeje pre tých, ktorí ju potrebujú. Privítali sme 10 darcov, ktorí nám darovali 4500 ml krvi,“ približuje MUDr. Rastislav Osif, primár transfúzneho oddelenia, krvnej banky a hematologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča.

Mobilná odberová jednotka levočskej nemocnice bude krompašskú nemocnicu navštevovať pravidelne. „Najbližšie naša mobilná odberová jednotka do Krompách zavíta 9. októbra 2023. Odber bude možný v čase 8:00 – 10:30. Termíny stále aktualizujeme na webovej stránke, kde uvádzame aj základné informácie pre všetkých darcov pred odberom, počas odberu a aj po ňom,“ dodáva primár MUDr. Rastislav Osif.