Nemocnica Krompachy má za sebou jeden z najúspešnejších rokov v celej histórii

24.1.2020

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, má za sebou jeden z najúspešnejších rokov svojej činnosti. Na odborných ambulanciách nemocnice bolo ošetrených viac ako 60 000 pacientov, hospitalizovali vyše 6300 pacientov, historicky zaznamenali najvyšší počet pôrodov, najvyšší bol aj počet operácií na chirurgickom oddelení.

,,Rok 2019 bol pre nás významný. Dosiahli sme zlepšenie vo viacerých výkonnostných ukazovateľoch pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, aj z pohľadu realizovaných investícií do prístrojového vybavenia, aj z pohľadu prípravy rozsiahlej investičnej akcie v nemocnici, ktorú budeme realizovať  v priebehu roka 2020, ktorá  bude spolufinancovaná z prostriedkov EÚ. Ide o rekonštrukciu pavilónu oddelenia gynekológie a pôrodníctva, ktorej súčasťou bude aj výmena zobrazovacej techniky – CT a RTG prístroja“, uviedol riaditeľ Nemocnice Krompachy Miroslav Kraus.

Najvyťaženejšími boli gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie. Vlani sa tu narodilo 795 detí, mamičky si pochvaľujú prístup lekárov, lekársku starostlivosť, výborné podmienky, ochotu a ústretovosť a do Krompách prichádzajú rodičky aj zo širšieho regiónu. Vyťažené bolo aj chirurgické oddelenie a aj ostatné lôžkové oddelenia dosiahli vysokú obložnosť svojich lôžok.

Nemocnica Krompachy spol. s r.o. zabezpečuje základnú   zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť cca 50 000 obyvateľov. Nemocnica má 6 základných oddelení, 12 odborných ambulancií a oddelenia SVaLZ. Od 1.7.2008 sa stopercentným vlastníkom Nemocnice Krompachy stala spoločnosť AGEL SK a.s. Ku koncu decembra v nemocnici pracovalo takmer 300 zamestnancov.