Krompašská nemocnica má novú rampu a časť oplotenia

9.1.2023

Nemocnica AGEK Krompachy investovala do časti oplotenia a novej rampy. Rekonštrukcia oplotenia v tejto časti bola nevyhnutá najmä kvôli bezpečnosti okoloidúcich pacientov a zamestnancov nemocnice. Nová rampa má viditeľné LED osvetlenie a fotobunku evidujúcu prítomnosť vozidla. Celková investícia týchto zariadení bola približne 16 500 eur.

Časť nového oplotenia má približne sedemdesiat metrov a vedie smerom od vrátnice k chirurgickému pavilónu. „Rekonštrukcia oplotenia v tejto časti bola nevyhnutá najmä kvôli bezpečnosti okoloidúcich pacientov a zamestnancov nemocnice, a taktiež aj kvôli bezpečnosti vozidiel, ktoré parkujú pozdĺž plota v jeho bezprostrednej blízkosti. Docielili sme tak nielen zlepšenie estetiky prostredia, ale aj funkčnosti samotného oplotenia,“ vysvetľuje Daniel Richnavský, referent technických a prevádzkových činností.

V uplynulých dňoch došlo v krompašskej nemocnici aj k výmene rampy. „V prípade prevádzky starej rampy sme evidovali častejšie poruchy a jej bezpečnosť už nevyhovovala moderným štandardom. V súčasnosti je nahradená novou rampu s viditeľným LED osvetlením a fotobunkou, ktorá eviduje prítomnosť vozidla. Prípad padnutia rampy na vozidlo sme nikdy neevidovali, no modernejším vybavením sme chceli aj takto preventívne predísť podobným komplikáciám,“ dodáva Daniel Richnavský s tým, že nová rampa stála 2500 eur a rekonštrukcia časti oplotenia predstavovala investíciu vo výške 14 000 eur.