Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Nové prístrojové vybavenie skvalitní starostlivosť o bábätká na novorodeneckom oddelení Nemocnice Krompachy

27.4.2017

Nový moderný stacionárny inkubátor, ktorý slúži pre starostlivosť o novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou, v týchto dňoch zakúpila na novorodenecké oddelenie Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL. Investícia do zakúpenia inkubátora SI-610 01 vyšla nemocnicu na viac ako 7 800 EUR. Stacionárny inkubátor je kvalitatívne na ďaleko vyššej úrovni, ako doposiaľ používaný prístroj na novorodeneckom oddelení. Ďalšie prístrojové vybavenie na záchranu života novorodencov oddelenie prevzalo od Nadácie spoločnosti LIDL v celkovej hodnote 10 300 EUR.

Inkubátor vytvára pre novorodenca termoneutrálne prostredie a zabezpečuje mu stabilnú telesnú teplotu. „Najčastejšie príčiny prečo je potrebné použiť stacionárny inkubátor – novorodenci hypotrofickí a predčasne narodení, dobré sledovanie životných funkcií u patologických novorodencov až do hmotnosti 6 kilogramov.  Som veľmi rada, že sa nám podarilo získať nový inkubátor, ktorý pomôže zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, momentálne máme 2 inkubátory. Inkubátor SI-610 – klimatické prostredie je udržiavané elektronickým regulátorom teploty. Reguluje vyhrievanie priestoru pre novorodenca podľa teploty vzduchu, alebo teploty tela. Teplota je zobrazená na displeji. Vstavaný modul zvlhčovania umožňuje automatickú reguláciu relatívnej vlhkosti – tiež je zobrazená na displeji. Čistotu nasávaného vzduchu z vonkajšieho prostredia zaisťuje vstavaný bakteriologický filter. Inkubátor umožňuje pomocou vstavanej váhy merať aktuálnu hmotnosť novorodenca. Všetky dôležité parametre sú strážené pomocou alarmu,“ uviedla primárka novorodeneckého oddelenia MUDr. Mária Bartošová.

Prístrojové vybavenie novorodeneckého oddelenia Nemocnice Krompachy bolo v uplynulých dňoch doplnené aj o set prístrojov určených na záchranu života novorodencov z Nadácie spoločnosti LIDL Slovensko, ktorá sa rozhodla podporiť takéto pracoviská. Ide o vyhrievacie lôžko pre novorodencov a ďalšie prístroje určené na zvládnutie akútnych stavov novorodencov v celkovej hodnote 10 300 EUR.

Novorodenecké oddelenie je neoddeliteľnou súčasťou pôrodníckeho oddelenia. Izby na pôrodníckom oddelení sú dvoj a trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením. Okrem týchto štandardných izieb pôrodnica poskytuje aj izbu pre rodinu a nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Z nadštandardných služieb poskytujeme možnosť otca pri pôrode, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgézii a inhalačnú analgéziu. „Neustále sa snažíme zvyšovať profesionalitu personálu, komfort mamičkám a ich ratolestiam a tiež vylepšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uzavrel  konateľ nemocnice MUDr. Miroslav Kraus.

Späť