Neurologická ambulancia krompašskej nemocnice sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch

2.12.2022

Neurologická ambulancia Nemocnice AGEL Krompachy je v prevádzke už viac ako rok. Za toto obdobie v nej bolo viac ako 1000 návštev pacientov. Ordinačné hodiny pre pacientov sú dvakrát do týždňa a v súčasnosti sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch s moderným vybavením. Ambulancia bola spustená za účelom zlepšovania poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozširovania možností špecializovaných vyšetrení.

Neurologická ambulancia Nemocnice AGEL Krompachy je pre pacientov v prevádzke dva dni v týždni. „Naša ambulancia pre pacientov dostupná v pondelok a piatok v čase 7:00 – 15:00. Streda a štvrtok sú dni vyhradené pre konziliárne vyšetrenia a v utorky ambulancia neordinuje. Od začiatku prevádzky tejto ambulancie evidujeme 1074 návštev pacientov. Neurologické ochorenia trápia širokú skupinu pacientov. Niektorí pacienti nás navštevujú na základe odporúčania od všeobecného lekára, iným poskytujeme konziliárne vyšetrenia na podnet od kolegov z lôžkových oddelení,“ vysvetľuje MUDr. Zdena Olekšáková-Kovalčíková, lekárka neurologickej ambulancie.

Neurologická ambulancia sa u pacientov najčastejšie stretáva s vertebrogénnymi ochoreniami, neureodegeneratívnymi ochoreniami a rôznymi bolesťami hlavy. Ambulancia v zrekonštruovaných priestoroch s moderným vybavením sa nachádza na prízemí pavilónu E, vedľa internej ambulancie. Pacienti sa môžu objednať na vyšetrenie aj telefonicky, a to v pondelky a piatky v čase 9:00 – 14:00 na čísle 053/ 41 86 243. Na vyšetrenie  je potrebný výmenný lístok.