Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

O nemocnici

Krompašská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

26.10.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda, počet hospitalizovaných pacientov neprekročil hranicu desať. Nemocnica je v 3. fáze reprofilizácie v zmysle pokynov ministerstva zdravotníctva, pokračuje v očkovaní záujemcov, a to už aj treťou dávkou vakcíny a aj v testovaní antigénovými či RT-PCR testami.

„K dnešnému dňu Nemocnica AGEL Krompachy eviduje 3 covid pozitívnych zamestnancov, jeden zamestnanec je v karanténe. Je to výrazný rozdiel oproti situácii po nástupe II. vlny, kedy ešte zamestnanci neboli očkovaní  a ochorení na COVID-19 bolo medzi zamestnancami niekoľkonásobne viac, “ uviedol MUDr. Miroslav Kraus, konateľ spoločnosti. K dnešnému dňu nemocnica poskytuje starostlivosť pre 6 hospitalizovaných covid pozitívnych pacientov, 2 z nich potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, nikto z nich nie je očkovaný.

Nemocnica pokračuje v očkovaní záujemcov proti ochoreniu COVID-19, na podanie prvej dávky vakcíny  je možné buď sa registrovať  prostredníctvom webového portálu korona.gov.sk, alebo je možné očkovanie aj neregistrovaných záujemcov. Vakcinačné centrum je otvorené v dňoch pondelok až streda v čase od 9:00 hod. do 14:30 hod. Stredy sú vyhradené pre očkovanie imunokompromitovaných pacientov treťou dávkou vakcíny a v čase od 12:30 hod. do 14:30 hod. nemocnica realizuje očkovanie detí  od 12 rokov. Očkuje sa očkovacou vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech.

V areáli nemocnice je  stále aj možnosť dať sa otestovať na ochorenie COVID-19 buď antigénovým testom, manipulačný poplatok za toto testovanie je vo výške 5,00 EUR, alebo RT-PCR testom, na ktoré je potrebné sa registrovať prostredníctvom webového portálu korona.gov.sk. V mesiaci október bolo v mobilnom odberovom mieste vykonaných takmer 3 000 antigénových testov z toho bolo 84 pozitívnych a 137 PCR testov z toho bolo 44 pozitívnych.

Späť