Nemocnica v Krompachoch bude mať nový digitálny röntgen

26.3.2020

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, začala včera (25. marca 2020) s rekonštrukciou priestorov na rádiodiagnostickom pracovisku. Nové priestory umožnia inštaláciu digitálneho röntgenového prístroja, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov.

Rekonštrukcia sa začala búracími prácami v priestoroch röntgenového pracoviska v pavilóne C. ,,Stavebné práce by mali trvať približne dva mesiace. Nový digitálny röntgen veľmi oceňujeme, nakoľko bude vďaka nemu vyšetrenie komfortnejšie nielen pre pacientov, ale aj pre náš zdravotnícky personál,“ hovorí MUDr. Miroslav Kraus, riaditeľ krompašskej nemocnice.

Rekonštrukčné práce pacientov nemocnice neovplyvnia, RTG vyšetrenia sa vykonávajú momentálne pri chirurgickom oddelení, ktoré je plne digitalizované. Nový digitálny röntgen  je zakúpený v rámci projektu z prostriedkov EÚ pod názvom „Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Nemocnici Krompachy“ a bude stáť približne 160 tis.  €.