Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

Pracoviská

Oddelenie pre deti a dorast

"Chcela by som sa poďakovať za starostlivosť a milý, ochotný a odborný prístup všetkým lekárom a zamestnancom oddelenia pre deti a dorast počas hospitalizácie s deťmi. Bola som veľmi spokojná a milo prekvapená. Každému určite odporúčam využiť služby tohto oddelenia v nemocnici v Krompachoch." Zuzana K.

 

Návštevné hodiny:
Pracovné dni: 14:30 – 16:00
Soboty, nedele: 13:00 – 15:30

Neoddeliteľnou súčasťou Nemocnice v Krompachoch je oddelenie pre deti a dorast, ktoré už 60 rokov poskytuje zdravotnú starostlivosť detským pacientom.


Charakteristika

Oddelenie sa nachádza v pavilóne C na 2. poschodí a má 25 lôžok.Z toho pre deti do 1 roka - 14, od 1 do 3 rokov - 5 postieľok a pre staršie deti od 3 do 18 rokov - 6 lôžok.Tietodeti majú k dispozícii na izbe TV prijímače. Detskí pacienti majú k dispozícii aj jedáleň s herňou a ďalším TV, knižnicu a videotechniku.
V mliečnej kuchynke zriadenej priamo na DO diétna sestra, za predpísaných hygienických podmienok, pripravuje stravu pre dojčatá.

O hospitalizované deti sa stará 5 členný kolektív skúsených lekárov s I. a II. kvalifik. atestáciou, 10 sestier, 2 zdravotné asistentky, 3 sanitárky. Čistotu a hygienickú úroveň oddelenia zabezpečujú 2 upratovačky.

Na oddelení je možné hospitalizovať spolu s deťmi aj matky.Podľa potreby je k dispozícii 3 až 5 lôžok pre doprovod.
Na 2 izbách sú umiestňované maximálne 2 matky s deťmi, sociálne zariadenie (WC a sprcha) sú spoločné.
K dispozícii je aj 1 nadštandardná izba - pre 1 pacienta s doprovodom, táto má aj samostatné sociálne zariadenie.K dispozícii je TV prijímač, varná konvica, chladnička, mikrovlná rúra . Príplatok za túto izbu je 10,00 € na deň.

Oddelenie je vybavené infúznou pumpou a infúznym dávkovačom, 2 inhalátormi, zvlhčovačom, 2 pulznými oxymetrami, monitorom vitálnych funkcií, baby monitorom, vyhrievacou poduškou, odsávačkami a čističkou vzduchu.

Prijímanie pacientov

Na oddelenie sú prijímaní pacienti vo veku od 0 do 18 rokov a 364 dní zo spádovej oblasti nemocnice a blízkeho okolia aj mimo spádu, na základe odporúčania praktických lekárov pre deti a dorast, z odborných ambulancií napr. ORL, očnej, kožnej, chirurgickej, ortopedickej, neurologickej, alergologickej, pľúcnej. Ďalej sú to pacienti preložení z iných oddelení, LSPP, pacienti dovezení RZP, alebo podľa závažnosti zdravotného stavu aj bez odporúčania prostredníctvom príjmovej ambulancie pri oddelení.


Zdravotná starostlivosť

Diagnostika a liečebná starostlivosť sa poskytuje najmä deťom s ochoreniami dýchacích ciest, zažívacieho traktu, močových ciest, s niektorými neurologickými, endokrinologickými a metabolickými, kožnými aj infekčnými ochoreniami.

Detské oddelenie úzko spolupracuje so špecializovanými pracoviskami DFN v Košiciach, v Prešove, Dolnom Smokovci a v Bratislave.


Informácie o zdravotnom stave pacientov

Informácie o zdravotnom stave hospitalizovaných detí sú podávané osobne, denne v čase od 13.00 do 15.00 hodiny, alebo podľa závažnosti zdravotného stavu aj priebežne.