Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

Pracoviská

Chirurgické oddelenie

"Chcela by som sa poďakovať celému chirurgickému oddeleniu za profesionálny prístup a nadštandardnú starostlivosť mojej maminy I.K. Chcem tým vyjadriť veľké Ďakujem za záchranu života. Vďaka patrí pánovi primárovi, ošetrujúcim lekárom, zdravotným sestrám a personálu oddelenia. Prajem Vám veľa úspechov v pracovnom ale i súkromnom živote." M. K., dcéra

 

Návštevné hodiny:

Pondelok – piatok   14:30 – 16:00
Sobota – nedeľa 13:00 – 15:30

Chirurgické oddelenie patrí k základným oddeleniam nemocnice. V roku 2002 a 2014 prešlo rozsiahlou rekonštrukciou. Má 30 lôžok v ôsmich izbách na dvoch poschodiach. Štyri postele sú pooperačné. Súčasťou oddelenia je JIS, ktorá má štyri lôžka. Operačný trakt pozostáva z dvoch operačných sál. Nachádza sa na 1. poschodí spoločne s oddelením anestézie a intenzívnej medicíny.


Naše oddelenie zabezpečuje chirurgické služby pre spádovú oblasť nemocnice. Poskytujeme všetky základné chirurgické výkony, urgentné aj plánované. V škále operačných výkonov dominuje brušná chirurgia - operácie prietrží, apendixu, žlčníka, žlčových ciest, hrubého čreva a konečníka, vrátane onkologickej chirurgie. Operácie žlčníka, appendixu a hernií vykonávame laparoskopicky. Robíme tiež operácie prsníka a štítnej žľazy.

V cievnej chirurgii prevládajú operácie varixov dolných končatín, akútne výkony na končatinových tepnách /embolectomie, sutury ciev pri poranení/ a operácie A-V fistúl u haemodialyzovaných pacientov.

V oblasti traumatológie lekári chirurgického oddelenia riešia úrazy hlavy, brucha, hrudníka, traumy ruky a celého pohybového aparátu. V prípade nutnosti spolupracujú s vyššími pracoviskami, najmä s KÚCH v Košiciach.

Počas operačných výkonov sú použité moderné technológie - šijacie prístroje, harmonický skalpel, ktoré urýchľujú priebeh operácií a znižujú výskyt pooperačných komplikácií.

Súčasťou oddelenia je chirurgická ambulancia, v rámci ktorej pracujú tri poradne

Ročne hospitalizujeme 1 900 pacientov, ambulantne ich ošetríme okolo 21 000.


Personálne obsadenie

Na oddelení pracuje sedem lekárov. Piati z nich majú atestáciu II. stupňa z chirurgie.
Stredný zdravotný personál zahŕňa vedúcu sestru, staničnú sestru a dvanásť sestier oddelenia. Dve sestry pracujú na chirurgickej ambulancii a jedna v gastroenterologickej ambulancii.
V operačnom trakte pracujú štyri inštrumentárne sestry a dvaja sanitári.