Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

Pracoviská

Gastroenterologická ambulancia

Ordinačné hodiny, prevádzková doba

Pondelok:
Utorok: 7:00 – 14:30 MUDr. Macúchová
Streda: 7:00 – 14:30 MUDr. Pustay
Štvrtok: 7:00 – 14:30 akútne stavy
Piatok: 7:00 – 14:30 MUDr. Macúchová

V gastroenterologickej ambulancii poskytujeme špeciálnu zdravotnú starostlivosť o chorých s ochoreniami pažeráka, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, pankreasu, žlčových ciest a žlčníka a pečene. Vykonávame diagnostiku, liečbu ochorení, dispenzarizáciu chronických ochorení a prekanceroz a prevenciu primárnu a sekudárnu.
K dispozícii máme gastroenterologickú ambulanciu vybavenú flexibilnými endoskopmi, chirurgickou jednotkou, kompletným akcesornym inštrumentariom. V blizkej dobe plánujeme dokúpiť k endoskopom videokamerový systém .
Ročne vyšetríme priemerne 3500 pacientov, gastroskopicky priemerne 2000 pacientov, cca 300 kolonoskopicky.

Gastrofibroendoskopicky vykonávame diagnostiku ochorení pažeráka a gastroduodena, podľa potreby odoberáme histologické vzorky sliznice alebo zistených lezií, vykonávame endoskopické polypektomie v hornej časti GITu, sklerotizácie varixov pažeráka s následnym sledovaním po výkone na chir.odd. Pri krvácaní z hornej časti GITu vykonávame aj urgentné fibrogastroendoskopie so súčasnou injekčnou hemostázou krvácajúcich lezií. Podľa požiadavky vykonávame PEG v spolupráci z chir. odd a OAIM. V poslednej dobe sa zameriavame na diagnostiku malabsorbčných stavov z biopsií z tenkého čreva a príslušných laboratornym vyšetrením, ktorú sa nám darí úspešne realizovať a následne diagnostikované stavy MAS úspešne liečiť.

Kolonoskopicky vyšetrujeme pacientov podľa ich želania po podaní sedatív, prípadne aj v celkovej anestezii v spolupráci s OAIM. Vykonávame diagnostiku ochorení hr. čreva,odoberáme bioptický materiál, vykonávame endoskopické polypektomie , prípadne asistujeme na chirurgickom sále, kde vykonávame peroperačnú kolonoskopiu. V rámci celonárodného onkologického programu- skríningu kolorektálneho karcinomu sme vyšetrili a stále vyšetrujeme pacientov asymptomatických, s pozitívnym testom na okultné krvácanie v stolici s úspešným záchytom skorých štádií rakoviny hr. čreva s možnosťou úplneho uzdravenia pacienta.

Okrem endoskopickej diagnostiky a liečby poskytujeme diagnostiku, liečbu a dispenzarizáciu chronických ochorení pečene,žlčových ciest, pankreasu a funkčných ochorení GITu, s komplexnými službami- zabezpečením kompletnej laboratornej diagnostiky, USG vyšetrením, doplnením CT, event. MR vyšetrením a konziliami na vyšších pracoviskách.

Dispenzarizujeme v súčasnosti pacientov s refluxnou chorobou pažeráka, s Barretovým pažerákom,chronickou pankreatitidou, primárnou biliárnou cirhozou, bilárnou sekundárnou cirhozou, hemochromatozou, s chronickými virusovými hepatitidami B a C, autoimunnou hepatitidou, Cirhozou pečne, pacientov s malabsorbčným syndromom, celiakiou, chronickými črevnými nešpecifickými zápalmi- ulceroznou kolitidou a M. Crohn.

Značnú časť zdravotnej starostlivosti zameriavame na edukáciu pacientov k správnemu dietnemu režimu a životospráve, vysvetĺujeme ale aj kontrolujeme dodržiavanie diet a dietneho režimu s cielom zapojiť pacienta aktívne do menežovania priebehu a liečby ochorenia.

Kontakty:

+421 53/4186 261
Pavilón E, prízemie
Fotogaléria

Personál:

Lekári:
MUDr. Mária Macúchová
MUDr. Rudolf Pustay

Sestra:
Mgr. Anna Kurillová