Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

"Chcem sa veľmi pekne poďakovať za super starostlivosť, prístup zdravotného personálu. Od lekárov až po upratovačku sú všetci úžasní. Vykonávajú svoju prácu s láskou a úctou k pacientovi. Taktiež nemocničné prostredie top. Ďakujem za možnosť prísť porodiť svoju lásku a že mi ukázali, že pôrod vie byť úžasným zážitkom na celý život." Mária

 

Čo si zobrať do pôrodnice

Návštevné hodiny:

Pondelok – piatok   14:30 – 16:00
Sobota – nedeľa     13:00 – 15:30 


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je umiestnené v samostatnej zrekonštruovanej budove. Oddelenie bolo spustené do prevádzky 01. 03. 2022 a slávnostne otvorené bolo 04. 03. 2022.

Na prvom poschodí sa nachádza príjmová aj ultrazvuková ambulancia s čakárňou, a taktiež služobé priestory pre personál. Na druhom poschodí sú štandardné izby. Na treťom poschodí sa nachádza pôrodná sála, operačné sály a novorodenecké oddelenie. Na štvrtom poschodí je vybudovaných 11 nadštandarných izieb. Celkovo má zrekonštruované gynekologicko-pôrodnícke oddelenie k dispozícii 38 lôžok. 


Pôrodnica

V roku 2020 sme na našom oddelení odviedli 620 pôrodov. V roku 2021 to bolo 765 pôrodov. 
Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením.
Okrem týchto štandardných izieb poskytujeme aj jednu jednolôžkovú nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Cena tejto izby je 25,00 € na deň. Izba pre rodinu cena 45,00 €/deň.

Z nadštandardných služieb poskytujeme možnosť otca pri pôrode cena 30,00 €, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgéze – cena 120,00 €. Alternatíva bezbolestného pôrodu – inhalačná analgézia cena 55,00 €. Umožňujeme výber lekára – pôrodníka k pôrodu, cena 200,00 € a výber pôrodnej asistentky, cena 72,00 €. V prípade záujmu zabezpečíme odber pupočníkovej krvi. Návšteva v nadštandardnej izbe je možná počas celého dňa.

O Vašu bezpečnosť a pohodlie sa stará skúsený lekársky a sesterský tím. Ide o rodinný typ oddelenia, kde je odstránená anonymita veľkých oddelení.

Psychofyzická príprava na pôrod

V rámci starostlivosti o tehotné ženy poskytujeme psychofyzickú prípravu na pôrod. Počas tejto prípravy sa mamičky naučia zásady správneho dýchania počas rôznych fáz pôrodu, relaxačné techniky, možnosti alternatívneho vedenia pôrodu, techniku dojčenia, navštívia pôrodnú sálu a spoločne si zacvičia pri príjemnej hudbe. Prednášky a cvičenia je možné absolvovať spolu s partnerom. Kontakt 0918 238 360 – dipl. pôrodná asistentka Blahutová. 


Gynekológia

Na tomto oddelení poskytujeme komplexné operačné výkony od najjednoduchších po laparoskopické rozsiahle výkony. Ročne vykonáme cca 150 endoskopických výkonov a cca 650 operačných výkonov.
V rámci minimálne invazívnej chirurgie vykonávame laparoskopické, hysteroskopické a urogynekologické operácie. Izby na tomto oddelení sú: jedna jednolôžková, jedna dvojlôžková a jedna trojlôžková. Jedna jednolôžková izba je nadštandardná s vlastným sociálnym zariadení, cena tejto izby je 25,00 € na deň. Druhá jednolôžková nadštandardná izba, cena 10,00 € na deň.                                                                                                                                         

Ako sa má pacientka objednať na operáciu a čo si má na ňu priniesť?   

Pacientka sa objednáva na plánovaný operačný výkon aspoň 10 dní pred operáciou. Plánovaný operačný výkon musí byť schválený zdravotnou poisťovňou.

Ku operácii potrebuje:

  • odporúčanie na hospitalizáciu od svojho gynekológa
  • onkocytologické vyšetrenie – nie staršie ako rok
  • výsledok výteru z pošvy na kultiváciu a citlivosť
  • interné predoperačné vyšetrenie
  • predanestetické vyšetrenie

 

V súvislosti s implementáciou 3. vlny opatrení proti byrokracii boli uvedené do praxe funkcionality týkajúce sa životnej situácie narodenia dieťaťa. Prinášajú zjednodušenie pre rodičov dieťaťa a tiež pre lekárov – elektronizácia hlásenia o narodení, zápis potvrdenia pre príspevok pri narodení dieťaťa prostredníctvom ezdravia a nahlásenie dohôd o poskytovaní všeobecnej starostlivosti novorodencom. Viac infomrácií nájdete na webe NCZI: https://www.ezdravotnictvo.sk/sk/narodenie-dietata