Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

Návštevné hodiny:

pondelok - piatok   14,30 - 16,00 hod.
sobota - nedeľa     13,00 - 15,30 hod.


Naše oddelenie je umiestnené v samostatnej budove, v ktorej na prízemí sa nachádza príjmová aj ultrazvuková ambulancia s čakárňou.

Na prvom poschodí je pôrodnícke oddelenie s pôrodnou sálou a novorodeneckým oddelením. Pôrodnícke oddelenie má 12 lôžok a dve pôrodné postele.

Na druhom poschodí sa nachádza gynekologické oddelenie s operačnými sálami. Oddelenie má 6 lôžok a 3 pooperačné lôžka, ktoré sú súčasťou operačného traktu. Operačné sály sú dve: jedna na otvorené operácie brucha a druhá na endoskopické operácie (laparoskopie a hysteroskopie).


Pôrodnica

V roku 2020 sme na našom oddelení odviedli 620 pôrodov.
Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením.
Okrem týchto štandardných izieb poskytujeme aj jednu jednolôžkovú nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Cena tejto izby je 15,00 € na deň. Izba pre rodinu cena 36,00 €/deň.

Z nadštandardných služieb poskytujeme možnosť otca pri pôrode cena 24,00 €, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgéze - cena 100,00 €. Alternatíva bezbolestného pôrodu - inhalačná analgézia cena 45,00 €. Umožňujeme výber lekára - pôrodníka k pôrodu, cena 165,00 € a výber pôrodnej asistentky, cena 60,00 €. V prípade záujmu zabezpečíme odber pupočníkovej krvi. Návšteva v nadštandardnej izbe je možná počas celého dňa.

O Vašu bezpečnosť a pohodlie sa stará skúsený lekársky a sesterský tím. Ide o rodinný typ oddelenia, kde je odstránená anonymita veľkých oddelení.

Psychofyzická príprava na pôrod

V rámci starostlivosti o tehotné ženy poskytujeme psychofyzickú prípravu na pôrod. Počas tejto prípravy sa mamičky naučia zásady správneho dýchania počas rôznych fáz pôrodu, relaxačné techniky, možnosti alternatívneho vedenia pôrodu, techniku dojčenia, navštívia pôrodnú sálu a spoločne si zacvičia pri príjemnej hudbe. Prednášky a cvičenia je možné absolvovať spolu s partnerom. Kontakt 0918 238 360 - dipl. pôrodná asistentka Blahutová. Jednorázový poplatok 3,00 €/osoba.


Gynekológia

Na tomto oddelení poskytujeme komplexné operačné výkony od najjednoduchších po laparoskopické rozsiahle výkony. Ročne vykonáme cca 150 endoskopických výkonov a cca 650 operačných výkonov.
V rámci minimálne invazívnej chirurgie vykonávame laparoskopické, hysteroskopické a urogynekologické operácie. Izby na tomto oddelení sú: jedna jednolôžková, jedna dvojlôžková a jedna trojlôžková. Jedna jednolôžková izba je nadštandardná s vlastným sociálnym zariadení, cena tejto izby je 15,00 € na deň. Druhá jednolôžková nadštandardná izba, cena 10,00 € na deň.                                                                                                                                         

Ako sa má pacientka objednať na operáciu a čo si má na ňu priniesť?   

Pacientka sa objednáva na plánovaný operačný výkon aspoň 10 dní pred operáciou. Plánovaný operačný výkon musí byť schválený zdravotnou poisťovňou.

Ku operácii potrebuje:

  • odporúčanie na hospitalizáciu od svojho gynekológa
  • onkocytologické vyšetrenie – nie staršie ako rok
  • výsledok výteru z pošvy na kultiváciu a citlivosť
  • interné predoperačné vyšetrenie
  • predanestetické vyšetrenie