Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

053 / 4186 211
053 / 4186 200

Pracoviská

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

"Chcem sa veľmi pekne poďakovať za super starostlivosť, prístup zdravotného personálu. Od lekárov až po upratovačku sú všetci úžasní. Vykonávajú svoju prácu s láskou a úctou k pacientovi. Taktiež nemocničné prostredie top. Ďakujem za možnosť prísť porodiť svoju lásku a že mi ukázali, že pôrod vie byť úžasným zážitkom na celý život." Mária


 

Návštevné hodiny:

Pondelok – piatok   14:30 – 16:00
Sobota – nedeľa     13:00 – 15:30 


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je umiestnené v samostatnej zrekonštruovanej budove. Oddelenie bolo spustené do prevádzky 01. 03. 2022 a slávnostne otvorené bolo 04. 03. 2022.

Na prvom poschodí sa nachádza príjmová aj ultrazvuková ambulancia s čakárňou, a taktiež služobé priestory pre personál. Na druhom poschodí sú štandardné izby. Na treťom poschodí sa nachádza pôrodná sála, nadštandardná pôrodná sála, operačné sály a novorodenecké oddelenie. Na štvrtom poschodí je vybudovaných 10 nadštandarných izieb. Celkovo má zrekonštruované gynekologicko-pôrodnícke oddelenie k dispozícii 38 lôžok. 


Pôrodnica

V roku 2020 sme na našom oddelení odviedli 620 pôrodov. V roku 2021 to bolo 765 pôrodov, v roku 2022 to bolo 820 pôrodov a v roku 2023 sme odviedli 843 pôrodov.

Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové.Okrem týchto štandardných izieb poskytujeme aj nadštanardné izby s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Cena jednolôžkovej izby je 27,50 € na deň. Dvojlôžkovej 22 € a izba pre rodinu cena 49,50 €/deň.

Z nadštandardných služieb poskytujeme možnosť otca pri pôrode cena 33 € (výnimkou sú pacientky poistovne Union a Dôvera, ktoré majú možnosť využiť prítomnosť otca pri pôrode bez poplatku). Bezbolestný pôrod v epidurálnej analgéze – cena 132,00 €. Alternatíva bezbolestného pôrodu – inhalačná analgézia cena 60,50 €. Umožňujeme výber lekára – pôrodníka k pôrodu, cena 220,00 € a výber pôrodnej asistentky, cena 79,20 €. V prípade záujmu zabezpečíme odber pupočníkovej krvi. 

Pacientky oddelenia majú počas pracovných dní možnosť využiť služby masérky. Denne je pre pacientky pripravený aj desiatový vozíček, v ktorom sa nachádza množstvo rôznych jogurtov, croissantov, cereálií ovocia a iných pochutín. 

O Vašu bezpečnosť a pohodlie sa stará skúsený lekársky a sesterský tím. Ide o rodinný typ oddelenia, kde je odstránená anonymita veľkých oddelení.

Krompašská nemocnica má ako jedna z prvých na Slovensku k dispozícii pôrodný gauč. 

Novorodenecké oddelenie ponúka prepichovanie ušiek bábätkám v cene 20 €. 

Psychofyzická príprava na pôrod

V rámci starostlivosti o tehotné ženy poskytujeme psychofyzickú prípravu na pôrod. Počas tejto prípravy sa mamičky naučia zásady správneho dýchania počas rôznych fáz pôrodu, relaxačné techniky, možnosti alternatívneho vedenia pôrodu, techniku dojčenia, navštívia pôrodnú sálu a spoločne si zacvičia pri príjemnej hudbe. Prednášky a cvičenia je možné absolvovať spolu s partnerom. Kontakt 0918 238 360 – dipl. pôrodná asistentka Blahutová. 


Gynekológia

Na tomto oddelení poskytujeme komplexné operačné výkony od najjednoduchších po laparoskopické rozsiahle výkony. Ročne vykonáme cca 150 endoskopických výkonov a cca 650 operačných výkonov.

Ako sa má pacientka objednať na operáciu a čo si má na ňu priniesť?   

Pacientka sa objednáva na plánovaný operačný výkon aspoň 10 dní pred operáciou. Plánovaný operačný výkon musí byť schválený zdravotnou poisťovňou.

Ku operácii potrebuje:

  • odporúčanie na hospitalizáciu od svojho gynekológa
  • onkocytologické vyšetrenie – nie staršie ako rok
  • výsledok výteru z pošvy na kultiváciu a citlivosť
  • interné predoperačné vyšetrenie
  • predanestetické vyšetrenie