Krompašská nemocnica rozširuje prevádzku chirurgického oddelenia

30.4.2021

Nemocnica AGEL Krompachy od pondelka, 3. mája 2021 opätovne rozširuje činnosť oddelenia chirurgie. Umožnilo to výrazné zlepšenie pandemickej situácie. Oddelenie stihli aj vynoviť a je plne pripravené prijať ďalších pacientov.

Chirurgické oddelenie bolo z dôvodu pretrvávajúcej II. vlny pandémie celé týždne  výrazne oklieštené, pretože podstatná časť jeho lôžok bola reprofilizovaná pre pacientov s koronavírusom. Keďže už niekoľko týždňov trvá pozitívny vývoj pandémie a počet covidových hospitalizovaných pacientov sa výrazne redukoval, pristúpila nemocnica k rozšíreniu činnosti chirurgického oddelenia pre bežných pacientov.

„Oddelenie bolo vo vlastnej réžii vymaľované a je pripravené od pondelka 3.mája 2021  prijímať pacientov v čistučkých priestoroch. Postupne sa rozbiehajú aj plánované operácie“, uviedol MUDr. Miroslav Kraus, riaditeľ nemocnice.  V rámci chirurgického oddelenia pôsobí aj chirurgická ambulancia, ktorú denne navštívi približne 60 pacientov, ústavná pohotovostná služba je zabezpečená bez obmedzenia.

K dnešnému dňu Nemocnica AGEL Krompachy eviduje 9 pacientov s koronavírusom, stav 6 si vyžaduje ešte napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.