Nemocnica AGEL Krompachy hlási zlepšenie pandemickej situácie. Pripravuje spustenie vakcinačného centra

26.4.2021

Nemocnica AGEL Krompachy, rovnako ako väčšina nemocníc, zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie a mierny pokles pacientov s koronavírusom. Po dlhom čase nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva nemocnica pripravuje spustenie očkovacieho centra priamo v areáli nemocnice.

„Počas uplynulého týždňa bol vývoj pandemickej situácie u nás pozitívny. Hoci sme mali aj cez víkend príjem nových pacientov, je to v minimálnych počtoch, obavy, aká bude situácia po dvoch týždňoch od Veľkej noci sa nepotvrdili. K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 11 pacientom s koronavírusom, stav 4 z nich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Krompachy MUDr. Miroslav Kraus. Nemocnica neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca, 3 ešte zostávajú v preventívnej karanténe.

Za minulý týždeň v nemocnici realizovali 587 antigénových testov s pozitivitou 0,68% a 163 PCR testov s pozitivitou 10,5%. Novinkou je, že nemocnica sa pripravuje na spustenie očkovacieho centra. „Rokujeme s ministerstvom zdravotníctva o spustení centra asi v priebehu mája,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice. Všetko závisí od finalizácie celého procesu po stránke legislatívnej a od potvrdenia predpokladaných dodávok vakcíny.“ informoval MUDr. Kraus.

Nemocnica postupne rozbieha aj plánované operácie, zákaz návštev pacientov a prísne protiepidemické opatrenia zostávajú zatiaľ v platnosti.