Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkej noci fungovať v štandardnom režime

31.3.2021

Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkonočných sviatkov fungovať v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenia a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberovom mieste bude skrátený.

„Počas Veľkonočných sviatkov bude prevádzka nemocnice zabezpečená v štandardnom režime, nie je uzavreté žiadne oddelenie. Na lôžkových oddeleniach bude zabezpečená ústavná pohotovostná služba. K dnešnému dňu máme celkový počet hospitalizovaných pacientov 80, z toho je počet COVID pozitívnych pacientov 17, traja z nich sú vo vážnom stave, ktorý si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ informoval riaditeľ Nemocnice AGEL Krompachy MUDr. Miroslav Kraus.

Mobilné odberové miesto v krompašskej nemocnici bude v prevádzke aj počas Veľkej noci, bude však pracovať v skrátenom čase:

• 2.4.2021 od 8:00 hod. do 12:00 hod.
  • 3.4.2021 od 8:00 hod. do 16:00 hod.
  • 4.4.2021 zatvorené
  • 5.4.2021 od 8:00 hod. do 12:00 hod.

Napriek tomu, že sa pandemická situácia v nemocnici aj regióne postupne zlepšuje, v nemocnici naďalej stále platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev pacientov, a to aj počas Veľkej noci.