Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

15.2.2021

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda. Vďaka opatreniam, ktoré nemocnica prijala sa darí zvládnuť starostlivosť o covid pozitívnych aj necovidových pacientov. Nemocnica získala od Ministerstva zdravotníctva SR súhlas na vytvorenie mobilného odberového miesta na bezplatné antigénové testovanie.

„K dnešnému dňu je počet covid pozitívnych zamestnancov spoločnosti Nemocnica AGEL Krompachy

12,  v karanténe sú 2 zamestnanci. Prvou dávkou vakcíny proti COVID-19 bolo zaočkovaných 160 zamestnancov nemocnice, v tomto týždni zamestnanci absolvujú druhé kolo očkovania proti COVID-19,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Miroslav Kraus.

K dnešnému dňu poskytuje nemocnica starostlivosť pre hospitalizovaných 19 covid pozitívnych pacientov, z toho 3 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie. V posledných dňoch bol zaznamenaný zvýšený počet covid pozitívnych pacientov zo spádovej oblasti krompašskej nemocnice.

Ministerstvo zdravotníctva SR so spoločnosťou Nemocnica AGEL Krompachy podpísalo na základe IV. Verejného návrhu na uzatvorenie zmluvy o spolupráci pri zriaďovaní a prevádzkovaní mobilných odberových miest na území Slovenskej republiky na diagnostiku infekčného respiračného ochorenia COVID-19 prostredníctvom antigénového Zmluvu o spolupráci, ktorá nadobudla účinnosť dňom 13.02.2021. Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie bude spustené 15.02.2021. Doposiaľ nemocnica vykonávala testovanie len pre samoplatcov.