V Nemocnici Krompachy budú mať nový CT prístroj

12.5.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala dnes, 12. mája, výmenu počítačového tomografu, teda CT prístroja. Táto novinka prinesie počas mája určité obmedzenia, avšak v konečnom dôsledku nový prístroj bude pre pacientov aj personál veľkým prínosom.

Z dôvodu výmeny CT prístroja bude v krompašskej nemocnici odstávka tohto pracoviska do 31. mája. ,,Počas odstávky je nutná demontáž pôvodného CT prístroja, ktorý slúžil svojmu účelu 13 rokov. Ďalej sú potrebné stavebné úpravy pracoviska a inštalácia nového prístroja,“ vysvetľuje riaditeľ spoločnosti MUDr. Miroslav Kraus.

Nákup nového CT prístroja bol realizovaný cestou eurofondov v rámci projektu „Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Nemocnici Krompachy spol. s r.o.“. Cena nového prístroja je 309 333,00 EUR bez DPH. Demontáž prístroja a stavebná rekonštrukcia v cene približne 30 000 EUR budú hradené z prevádzkových prostriedkov nemocnice.