V Nemocnici Krompachy strážia pacientov nové monitory

30.4.2020

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, bola v predošlých dňoch dovybavená šiestimi kusmi pacientskych monitorov. Nové monitory strážia životné funkcie pacientov na chirurgickom, internom a detskom oddelení.

Pacientske monitory sú dôležitou súčasťou fungovania všetkých lôžkových oddelení v krompašskej nemocnici. Ide o prístroj, ktorý sleduje základné životné funkcie pacienta. ,,Umožňujú sledovanie vitálnych funkcií, teda EKG, krvného tlaku, saturácie, teploty a pulzu. Prístroje automaticky signalizujú zmeny týchto parametrov, upozorňujú obsluhujúci personál na prípadné zlyhávanie životných funkcií. Vďaka týmto novým šiestim monitorom môžeme predísť  aj prípadným komplikáciám,“ vysvetľuje MUDr. Miroslav Kraus, riaditeľ spoločnosti. Dovybavenie nemocnice týmito dôležitými prístrojmi je podľa jeho slov významné aj z pohľadu súčasnej situácie v súvislosti s epidémiou koronavírusu a ochorením COVID-19. V Nemocnici Krompachy majú celkovo 14  pacientskych monitorov.